Pašlaik 41 gadu vecais riteņbraucējs, kurš gada sākumā atzinās ilgstošā aizliegtu vielu lietošanā un tā iespaidā septiņas reizes triumfēja prestižajā daudzdienu velobraucienā "Tour de France'', izteicies, ka, lai gan komisijas iesaistīšana nav labākais, bet tomēr tas ir vienīgais veids.
"Tas nav par vienu sportistu, vienu komandu un vienu direktoru. Tas ir par riteņbraukšanu kopumā. Tas ir par visiem sporta veidiem kopumā. Publiska viena vīra un viņa komandas nosodīšana šo problēmu neatrisinās," uzsvēra amerikānis.
Ārmstrongam tika piemērota mūža diskvalifikācija no 1998.gada 1.augusta un anulēti visi sasniegtie rezultāti. Atklājums, ka viņš visu šo laiku lietojis dopingu bija šoks pasaules sportā. Savukārt Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) apsūdzēta par to, ka šāda veida darbības tika pieļautas.
Šobrīd UCI ir asās attiecības ar Pasaules Anditopinda aģentūru (WADA) un ASV Antidopinga aģentūru (USADA).
Ārmstrongs paziņojis, ka viņš jau "pirms daudziem mēnešiem" UCI prezidentam Patam Makveidam ieteicis veidot patiesības un samierināšanas komisiju, bet viņa ieteikums tika noraidīts. Sportists arī nosauca īru par nožēlojamu un izteicās, ka Makveids tikai vēlas sevi pasargāt.
"Ja sportisti netiks daļēji vai pilnībā atbrīvoti no soda, neviens neatzīsies," piebilda Ārmstrongs. Viņš arī paziņoja, ka tieši WADA būtu jāuzņemas izmeklēšanas process un UCI tajā nebūtu jāiesaistās.