Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans pagājušajā nedēļā Dienai atzina, ka atrisinājums būšot 4. aprīlī, kad lietu izskatīšot Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA). Pirms tam kā uz lēmēja institūciju tika norādīts Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) virzienā. Par šo jautājumu, kā arī par to, kāpēc Latvijas sportā pēc ilgāka pārtraukuma ir uzbangojis nopietns dopinga skandāls un kas būtu darāms, lai mēģinātu šādus gadījumus izskaust, iztaujāju Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) galveno ārsti Līgu Cīruli.
Vai tiešām aizliegtajās vielās pieķertos sportistus sodīs Pasaules Antidopinga aģentūra?
Kad es Sočos piedalījos šīs lietas izskatīšanā, tika teikts, ka par sankcijām lems Starptautiskā Hokeja federācija. WADA parasti soda mērus nepieņem. Tādas prakses nav.
Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) var noteikt soda mēru?
Nē, arī SOK to nedara. Kā jau teicu - parasti sodus nosaka sporta veidu federācijas.
Kāpēc tik ilgi kavējas otrā gadījuma izskatīšana, jo par Pavlovu tika ziņots vēl olimpisko spēļu laikā?
Nezinu, un man tas nav saprotams. Mums Sočos pēdējā dienā tika paziņots, ka ir jāierodas arī uz otras lietas izskatīšanu, bet pēc pāris stundām to atcēla. Sīkāku skaidrojumu nebija, tikai pateica, ka būs B prove bez paskaidrojumiem un ka lietu izskatīšot vēlāk Lozannā.
Kavēšanās varbūt saistīta ar to, ka pieņemt lēmumu šajā gadījumā ir ļoti sarežģīti. Pirms olimpiādes izdotajā dokumentā it kā tik strikti arī neesot rakstīts, ka pie otrā gadījuma sporta spēļu komandas rezultāti ir anulējami. Formulējums esot ar vārdu may (tulkojumā - «var»). Ņemot vērā, ka Pavlova gadījumā nebija apzināta rīcība, diskvalifikācija būtu ļoti bargs lēmums...
Es domāju, ka diskvalifikācija būtu pat ļoti skarbs lēmums, jo ir pierādīts, ka pirmajā gadījumā nebija tīšas darbības. Tā nebija apzināta lietošana. Es ļoti ceru, ka priekš mums tiks pieņemts pozitīvs lēmums.
Otrajā gadījumā esot smagāks pārkāpums?
Jā, otrs gadījums ir, teiksim tā - nopietnāks.
Pēc katras spēles pārbaudīja trīs mūsu hokejistus?
Tieši tā un pēc pēdējās divus.
Sanāk, ka totāli nepaveicās, jo pēc spēles ar Kanādu abiem arī bija pozitīvas analīzes?
Nu, es nezinu - kur vēl tā var sagadīties!
Cik kopumā mūsu sportistu Sočos pārbaudīja?
Mums bija 31 pārbaude. Dažus, piemēram, medaļniekus, pārbaudīja pat divas reizes. Visus favorītus - brāļus Dukurus un Šicus, kā arī bobslejistus pārbaudīja tūlīt pēc ierašanās Sočos un vēlreiz pēc sacensībām.
Visu interviju ar LOV galveno ārsti Līgu Cīruli lasiet pirmdienas laikrakstā Diena!