Ārkārtīgi precīzās analīzes modernākajās laboratorijās un sabiedrības noraidošā attieksmes pret ķīmiskiem stimulatoriem Japānai dod līderību sacensībā par dopinga izskaušanu sportā, uzskata japāņu amatpersonas.
"Japāna ir pasaules līderis antidopingā, un mēs esam lepni par pasaules augstākajiem medicīniskās aprūpes standartiem valstī. Japāna turpinās būt priekšplānā, veicot antidopinga aktivitātes, un 2020.gadā mēs ceram piedāvāt no dopinga tīra sporta paraugspēles kā izcilības mantojumu visā pasaulē," paziņojis Japānas Olimpiskās komitejas viceprezidents Masato Mizuno.
Daudzus gadus ilgušās antidopinga cīņas pazinēji piekrīt Mizuno teiktajam.
"Tā ir taisnība, ka Japāna analīžu veikšanas jomā jomā ir viena no spēcīgākajām valstīm pasaulē," uzskata Starptautiskās Olimpiskās komitejas biedrs kanādietis Diks Pounds, kurš bijis pirmais Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) prezidents. Viņš piebilda, ka problēmas šajā sakarā varētu būt Spānijai, kura arī cer uz olimpisko spēļu rīkošanu 2020.gadā, taču šis faktors nebūšot izšķirošais.
WADA statistika liecina, ka pērnā gada Londonas olimpiskajās spēlēs gan pirms, Olimpiādes, gan tās laikā dopinga lietošanā pieķerti vairāk kā simts sportisti.
Saskaņā ar Japānas Antidopinga aģentūras datiem šajā valstī kopš 1997.gada atklāti vien 40 aizliegto stimulējošo vielu lietošanas gadījumi. Salīdzinājumam - ASV, kur ir tikai aptuveni divreiz vairāk iedzīvotāji, 2012.gadā vien atklāti 37 dopinga gadījumi.