Ar to vien viss nebeidzas – marta sākumā šiem diviem pasaules junioru čempionātā pievienosies ne mazāk talantīgā četrpadsmitgadniece Diāna Ņikitina. Lai noskaidrotu, ar ko saistīti nepieredzēti labie Latvijas jauno daiļslidotāju rezultāti, Diena sazinājās ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) profesori un starptautisko daiļslidošanas tiesnesi Agitu Ābeli.
Skaidrs, ka saistībā ar šo ekskluzīvo un dārgo sporta veidu nevar runāt par izcili izveidotu jauno talantu sagatavošanas sistēmu valstī. Tā pamatā ir atsevišķu cilvēku, ģimeņu neprātīgos apjomos ieguldītais darbs un līdzekļi. "Vispirms jau tas ir šo sportistu ģimeņu nopelns. Pēc tam, kad labākajiem tiek veidotas treniņnometnes, talanta slīpēšanā iesaistās arī Latvijas Slidošanas asociācija (LSA) – arī bez tā, protams, neiztikt. Taču vispirms ģimenēm jāizvelk liels vezums uz pašu pleciem. Daugavpilī, kur trenējas Vasiļjevs, ledus īre ir vēl samērā lēta, bet Rīgā tas ir diezgan dārgs prieks. Tāpat ceļošana pa ārzemēm. Jā, Kučvaļskai ir jau 16 gadu un viņa var ceļot bez vecākiem, bet jaunākā vecumā ceļošanas izdevumi ir ne tikai par sportistu vien... Un, protams, arī entuziasma pilnais un neatlaidīgais treneru darbs ir svarīgs faktors."
Sidnejas olimpiskais čempions Igors Vihrovs, kurš trenē jaunos vingrotājus Rīgā, uzsver, ka Latvijā ir daudz talantīgu bērnu, kuri nevar sasniegt profesionālo līmeni finansiālu apsvērumu dēļ. Esot arī tādi, kuriem nauda nebūtu problēma, bet tādiem visbiežāk trūkst rakstura, gribasspēka un motivācijas. Ābele norāda, ka Kučvaļskai un Vasiļjevam ir gan viens, gan otrs, kas Latvijas sportā negadās tik bieži.
No visas šīs trijotnes marta sākumā ir pamats gaidīt iekļūšanu pasaules junioru čempionāta desmitniekā, bet Kučvaļskai marta beigās pasaules čempionātā jātēmē uz prēmējamu vietu. Eiropas čempionātā naudas balvas pienācās divpadsmit labākajiem. Angelīna saņēma 3500 ASV dolāru lielu prēmiju.
Vairāk lasiet Iļjas Poļakova rakstā Ir gan talants, gan arī nauda otrdienas laikrakstā Diena!