Šogad čempionātā piedalījās seši dalībnieki, kuri katrs ar katru izspēlēja vienu šaha partiju un vienu kroketa spēli. Vienas kārtas ilgums ir aptuveni pusstunda šaha partijai un pusstunda kroketa spēlei. Šahā augstākais tituls ir lielmeistars, savukārt kroketā, kā joko paši kroketa spēlētāji, stiprāko mēdz saukt kā “lielāko āmuru”. Lai pret spēcīgu šahistu kroketistam būtu izredzes šaha partijā, tad tā norisinājās pēc handikapa sistēmas – stiprākais pretinieks pēc reitinga noņēma sev no galdiņa noteiktu skaitu figūru. Tieši tas pats arī uz otru pusi – spēcīgam kroketistam bija jādod vājākam papildus sitieni.
Pagājušajā gadā par Latvijas čempioni kļuva Sandra Harlinska, kura šogad, pēc atzīšanas par Siguldas gada sportisti, bija apņēmības pilna aizstāvēt savu titulu. Tomēr pēc divu dienu cīņām par uzvarētāju šogad kļuva Latvijas viens no vadošajiem kroketa spēlētājiem Jānis Šteins (Kroketa klubs SIG-LIG), 2. vieta Ivars Jēkabsons (Siguldas šaha klubs) un 3. vieta Sandra Harlinska (SIG-LIG kroketa klubs, Siguldas šaha klubs). Līdz ar to var uzskatīt, ka Jānis Šteins ir pasaules stiprākais Siguldas divcīņnieks.
Ideja par Siguldas divcīņu pirms gada radās Sandra Harlinskai, kura ikdienā spēlē abus sporta veidus: gan kroketu, gan šahu. Siguldas divcīņu var spēlēt jebkurš, kuram ir iemaņas šaha un kroketa spēlēšanā. Ja šahu var iemācīties spēlēt arī internetā, tad kroketu no sākuma ir vērts pamēģināt uzspēlēt kopā ar kādu no Latvijas treneriem – Sandru Harlinsku vai Jāni Šteinu. To var izdarīt, sazinoties ar SIG-LIG kroketa klubu, šajā klubā var pieteikties nākošā gada Siguldas divcīņas čempionātam.