Patlaban klātienes treniņus visvairāk atsākuši sportisti vieglatlētikā, tāpat notiek dažādas fiziskās aktivitātes bērniem un jauniešiem.
Pēc pārtraukuma treniņi tiek turpināti arī komandu sporta veidos - ratiņbasketbolā, sēdvolejbolā, kā arī kērlingā. Treniņi norisinās treneru pavadībā, stingri ievērojot visus nepieciešamos piesardzības pasākumus.
Vienu no pirmajām treniņnometnēm aizvadījuši ratiņbasketbolisti, kuri pilnā sastāvā pirmo reizi pēc trīs mēnešu pārtraukuma tikās 11.jūnijā. Starp astoņiem spēlētājiem bija arī ārzemēs spēlējošie ratiņbasketbolisti Dmitrijs Rukavišņikovs un Agris Lasmans.
Latvijas Ratiņbasketbola sporta federācijas pārstāvis Aigars Miklāvs pauž, ka ierobežojumi viņus pārāk neskar, jo basketbola laukums ir pietiekami liels un treniņu procesu var nodrošināt arī ar divu metru distanci no otra spēlētāja. Kā vienu no izaicinājumiem viņš min ģērbtuves. Pielāgotas ģērbtuves sporta zālēs ir retums, un nereti tās ir nelielas. Lai ievērotu visas prasības, sportistiem pirms un pēc treniņa jāģērbjas divās maiņās.
Sēdvolejbolisti kaļ nākotnes plānus un meklē iespēju atsākt rīkot starptautiskus sadraudzības turnīrus ar Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Kazahstānas un Krievijas komandu līdzdalību.
Sēdvolejbola saimes pārstāvis Andrejs Filipavičus skaidro, ka tieši šādi turnīri sniedz iespēju redzēt un analizēt savu spēli no malas, kā arī saprast, kur nepieciešami uzlabojumi.
Lai arī finansējums šādu turnīru rīkošanai ir, lielākās grūtības sagādā katras valsts individuālie ierobežojumi. Piemēram, Ukrainas sportistiem nav ļauts izbraukt no valsts līdz pat septembrim.
Tieši komandu sporta veidu norisē liels atbalsts ir LPK ģenerālsponsors "Mēness aptieka", kura nodrošinātie dezinfekcijas līdzekļi palīdz ievērot sportistu personīgo higiēnu brīžos, ja nav iespējams ātri nomazgāt rokas.
Jau ziņots, ka, lai nezaudētu iemaņas, parasportisti trenējās visu Covid-19 pandēmijas laiku. Kamēr stadioni un sporta bāzes bija slēgti, treniņi tika aizvadīti ārtelpās - māju pagalmos, dārzos un parkos. Tāpat vieglatlētikas sporta veidos - šķēpa un diska mešanā un lodes grūšanā - sportisti izmantoja teritoriju Bišumuižā, kur plānots izveidot Latvijas Paralimpisko sporta centru.
Savukārt ratiņtenisisti pandēmijas laikā trenējās attālināti - tiešsaistes treniņos.
"Visu ārkārtējās situācijas laiku smagi strādājām, tiekoties tiešsaistē," stāsta ratiņtenisa trenere Natālija Novikova. "Sapratām, ka ir vingrinājumi un uzdevumi, kurus sportisti mierīgi var veikt savās mājās. Tāpēc arī patlaban, kad atkal trenējamies klātienē, daļu treniņu uzdevumu esam atstājuši tiešsaistes režīmā.
Šobrīd ierastajā režīmā treniņprocesu veic apmēram 60% parasportistu. Plānots, ka līdz 1.jūlijam tie varētu būt jau 90% aktīvo sportistu.