Iznomātājs jau esot nosūtījis paziņojumu "Sport star" par telpu nomas līguma darbības apturēšanu, kā arī informāciju par telpu nomas līguma izbeigšanu.
Biedrības "Sport star" nodarbības Inčukalna pamatskolas Sporta centra telpās pēc incidenta vairs nav notikušas. Pašvaldība veic visas darbības un attiecībā uz konstatēto rīkosies atbilstoši normatīvo aktu prasībām, norāda Leimane.
Valsts policijā aģentūru LETA informē, ka ir saņemti iesniegumi no abām pusēm un sākti administratīvo pārkāpumu procesi, bet tiek gaidīti ekspertīžu rezultāti, lai noteiktu miesas bojājumu smaguma pakāpi. Pēc miesas bojājumu smaguma pakāpes noteikšanas var tikt lemts par kriminālprocesa sākšanu.
Kā vēstīja Latvijas Televīzija (LTV), ūdenspolo treniņa laikā baseinā no trenera, ilggadējā Latvijas izlases spēlētāja Mihaila Tokareva spērieniem ar kājām un sitiena ar roku cietis 13 gadus vecs zēns.
Incidents noticis 12.oktobrī Inčukalna Sporta centrā. Bērni baseinā trenējušies kopā ar pieaugušajiem. Pēc zēna mammas stāstītā, izspēlējot spēles situācijas, audzēknis saņēmis vairākus spērienus ar kāju pa vēderu, krūtīm un muguru, bet pēc sitiena ar roku pa galvu zēnam "viss palika melns gar acīm" un viņš piepeldēja pie baseina malas.
Zēns esot vērsies pie trenera Vjačeslava Ternovska, taču tas mudinājis turpināt spēlēt. Kā Ternovskis apgalvoja LTV, ūdenspolo laikā "gadās nepatīkamas sadursmes", taču nekāda kautiņa neesot bijis.
Pēc treniņa konflikts izcēlās starp Tokarevu un zēna tēvu, kas nodarīja trenerim miesas bojājumus. Savukārt slimnīcā cietušajam zēnam konstatēts smadzeņu satricinājums, kā arī dažādi skrāpējumi uz ķermeņa. Puisis pagaidām neapmeklē skolu, jo ir reiboņi un vemšana.
Notikuma vietā ieradās gan neatliekamā medicīniskā palīdzība, gan policija.
Ūdenspolo treniņus Inčukalnā nodrošina biedrība "Sport star". Tā pirms dažiem gadiem izslēgta no Latvijas Peldēšanas federācijas par finansiālo saistību nepildīšanu. Savukārt Ternovska trenera sertifikātam esot beidzies termiņš, un resertifikācija nav notikusi, zināms LTV. Ūdenspolo treniņa saturu vērtēšot Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD).
Treniņi notikuši krievu valodā. IKVD skaidroja, ka valsts valodas izmantošana nodarbībās neesot obligāta, ja netiek īstenota valsts vai pašvaldības licencēta izglītības programma.
"Tā vienkārši sakot, ja tā ir, piemēram, fiziskas vai, kā šajā gadījumā, juridiskas personas īstenota interešu nodarbība, tad tās norise var notikt arī svešvalodā, tas nav noteikts, ka tam obligāti ir jābūt valsts valodā," LTV skaidroja IKVD Uzraudzības departamenta direktora vietnieks Maksims Platonovs.