No komandas snieguma Nīderlandē lielā mērā būs atkarīgs, cik liels šāds "pārtraukums" var izvērsties nākamajos gados. Tikmēr dāmu turnīrā kā vienas no galvenajām favorītēm piedalīsies divkārtējās Eiropas čempiones Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova. Viņas gan neslēpj, ka pēc olimpiskā cikla beigām ir emocionāli iztukšotas, tāpēc ar cerībām jābūt piesardzīgiem.
2009. gadā Inguna Minusa un Inese Jursone negaidīti kļuva par Eiropas čempionēm, ievadot desmit izcilu panākumu gadu periodu, kurā tikai divreiz – 2011. un 2012. gadā – šādas raudzes sacensībās latvieši netika uz goda pjedestāla. Lielāko daļu no panākumiem guva Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, no kuriem "stafetes kociņu" veiksmīgi pārņēma Graudiņa un Samoilova. Diemžēl pēdējos gados vīriešu konkurencē klājies krietni sliktāk, līdz pērn tam nekvalificējās neviens no mūsu duetiem.
Arī šovasar vadošajam pašmāju pārim Pļaviņam un Fokerotam zaļo gaismu nācās gaidīt teju līdz pēdējam brīdim, lai gan pārliecība par dalību finālturnīrā tik drīz pēc olimpiskajām spēlēm bija pietiekami liela. 39 gadus vecais Pļaviņš, kurš jau sekmīgi iemēģinājis roku trenera arodā, iepriekš nav slēpis, ka rezultāts šajā turnīrā var būtiski noteikt Latvijas vīriešu komandu iespējas atgriezties augstākā līmeņa starptautisko turnīru apritē. Ja ne viņam pašam, tad 20 gadus jaunākajam Fokerotam ļoti nepieciešami reitinga punkti un pārliecība par spēju sacensties ar spēcīgām komandām.
Pārliecībai nevajadzētu trūkt Graudiņas un Samoilovas komandā, lai gan sportistes pēc ceturtdaļfināla sasniegšanas olimpiskajā turnīrā pauda bažas par gatavību tik drīzam startam Eiropas čempionātā. Noprotams, ka tas komandai būs pēdējais šajā sezonā, pēc kuras sportistes lems par sadarbības iespējām nākamajā olimpiskajā ciklā.