Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -1 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 22. novembris
Aldis, Alfons, Aldris

Piedalies virtuālās sacensībās ar Latvijā izstrādātu iPhone aplikāciju

Aktīvs dzīvesveids un tehnoloģijas absolūti nav atrautas lietas. Tie, kas skrien vai iet lielākus gabalus noteikti lieto kādu elektronisku ierīci, kas uzskaita laiku, ātrumu vai pat pulsu. Latvijā izveidota iPhone aplikācija ar nosaukumu "MileKeeper", uzskaita lietotāju veikto reālo laiku un attālumu un attēlo to uz pasaules kartes jebkurā iepriekš izvēlētā ģeogrāfiskā, vēsturiskā vai izfantazētā maršrutā. Šī, iespējams, ir pirmā un vienīgā šāda veida iPhone aplikācija pasaulē.

Līdz šim mobilo aplikāciju tirgū ir bijušas un joprojām ir pieejamas daudzas aplikācijas, kas ar GPS palīdzību uzskaita cilvēku veikto attālumu un attēlo to uz kartes maršrutā, kur tas veikts. Šāda veida aplikācijas visā pasaulē izmanto cilvēki, kuri profesionāli vai veselības uzturēšanas nolūkos nodarbojas ar dažādām sporta aktivitātēm - skrien, brauc ar velosipēdu, nūjo, izmanto fitnesa trenažierus utml. 

MileKeeper aplikācijas atšķirība ir tāda, ka MileKeeper tās lietotāju veiktos kilometrus attēlo nevis reālajā distancē, bet gan virtuālos, lietotāju pašu iepriekš izveidotos vai izvēlētos maršrutos jebkurā pasaules malā. Tādējādi MileKeeper cilvēkiem piedāvā alternatīvu motivāciju kustēties, parādot kustības rezultātus interesantākā un savādākā veidā nekā tas ir bijis ierasts līdz šim. Kā būtu ar skrējienu apkārt pasaulei?

"Mēs katrs ikdienā pārvietojamies visdažādākajos veidos - braucot uz darbu, ejot pastaigāties, skrienam pa parku u.c. Taču parasti mēs neaizdomājamies, cik lielus attālumus reāli veicam un ar ko tie ir salīdzināmi. Kā būtu, ja šos attālumus uzliktu jebkurā vietā pasaules kartē? Varbūt, pastaigājoties ar suni, būsim apgājuši apkārt visai valstij, skrienot pa parku šķērsojuši Ameriku vairāk reižu nekā filmā Forests Gamps, bet, braucot uz darbu, apbraukuši apkārt pasaulei ātrāk nekā 80 dienās? Tagad, lietojot MileKeeper aplikāciju, ikvienam ir iespēja to uzzināt," aplikācijas būtību skaidro izstrādes projekta grupas vadītājs Didzis Neļķe.

MileKeeper aplikācijas lietošana ir ļoti vienkārša - lietotājam ir jāizveido maršruts, ierakstot starta un finiša punktus, vai arī jāizvēlas trase no aplikācijas veidotāju piedāvātā ģeogrāfisku, vēsturisku un izdomātu maršrutu saraksta. Pēc tam jāizvēlas kustības veids un, uzsākot kustību, jānospiež "start" poga. Beidzot kustību, jānospiež "stop" poga. Kustības laikā veiktie kilometri automātiski parādīsies uz pasaules kartes uzstādītajos maršrutos. 

"Tu vari nodarboties ar iemīļoto sportisko aktivitāti vietējā parkā, taču MileKeeper parāda tevis veikto attālumu it kā tu, piemēram, šķērsotu Sahāras tuksnesi vai piedalītos "Tour de France" velobraucienā. Tu peldi baseinā, taču ar MileKeeper tavs virtuālais peldējums notiek pāri Lamanšam," - tā MileKeeper idejas autors Mārtiņš Vavere. Protams, neaizmirsīsim, ka šādos gadījumos ir nepieciešams ūdensdrošs tālruņa korpuss. 

Savu progresu virtuālajos maršrutos lietotājs var ērti redzēt savā iPhone telefonā. Papildus, izmantojot sociālo tīklu Facebook, MileKeeper lietotājs var informēt par virtuālajiem sasniegumiem savus  draugus, kā arī virtuāli sacensties ar viņiem tajās pašās distancēs, lai kurā pasaules malā tavi draugi atrastos. 

Tā ir visai aizraujoša ideja - sacensties ar draugu skriešanā, skrienot pilnīgi dažādās vietās vai laikā! YouTube ir pieejams aplikācijas darbības video rullītis.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko