"Daži kolēģi ir aprēķinājuši - ja ņemam visus Latvijas darbspējīgos iedzīvotājus, atrēķinām tos, kuriem jau ir kredītsaistības, un tos, kas iekļauti slikto kredītu reģistrā, tad pāri paliek apmēram 60 000 potenciālo kredītņēmēju. Lūk, šo grupu tad savā starpā arī dalīs tās bankas, kas attīstās vietējā tirgū. Piekritīsiet, ka skaitlis ir visai nepievilcīgs un neiedvesmo," akcentē baņķieris, prognozējot apvienošanās darījumus šajā banku sektora segmentā. "Tas ir loģiskāk, nekā censties visiem kopā art vienu un to pašu mazo un akmeņaino lauku."
Pankovs skeptiski vērtē iespēju, ka atkārtosies kredītu bums. Lai arī gaidāma kreditēšanas attīstība, tai būs pavisam cits scenārijs.
"Tā dēvētajos treknajos gados, kad notika neierobežota naudas izdāļāšana pa labi un pa kreisi, valstī nebija šo procesu iegrožojošu instrumentu, kas kļuva par iemeslu tirgus sabrukumam. Pašlaik tādi instrumenti ir. Ir ieviesti jauni nodokļi, pieņemti jauni kreditēšanu regulējoši likumi, kas spēj to piebremzēt tieši vai netieši. Agrākos neregulēta aizdevumu tirgus tempus mēs vairs nesasniegsim, bet vai ir nepieciešams tos sasniegt?" skaidro "Rietumu bankas" prezidents.