Ēkas saimniekiem nav skaidrības – kur dokumentus likt. Uzņēmums tā arī nav spējis pabeigt sanatorijas rekonstrukciju un pēdējā laikā piedzīvo vienu maksātnespējas pieteikumu un tiesvedību pēc otras.
Portāls vēsta, ka Ominasis Latvia, kas līdz šim piederēja Saūda Arābijas investoram Omāram Saleham Al Hamdi, Ķemeru sanatoriju iegādājās jau pirms 14 gadiem un visu šo laiku regulāri izpelnījies pārmetumus par privatizācijas nosacījumu nepildīšanu, pārāk lēniem rekonstrukcijas darbiem un nepietiekamu investīciju ieguldīšanu. Tāpat uzņēmums regulāri bijis iesaistīts dažādās tiesvedībās par saistību nepildīšanu.
Pietiek.com ziņo, ka Privatizācijas aģentūra līdz pat 2009. gadam nekādus stingrus lēmumus saistībā ar Ominasis Latvia tā arī nepieņēma un nu arī vairs uz tādiem nav tiesīga, jo pirms trim gadiem tika saņemts auditoru atzinums, ka investīcijas – 10 miljoni latu - ar kavējumiem ir veiktas, un Privatizācijas aģentūras valde pieņēma lēmumu par investīciju noteikuma izpildi.
Lai gan rekonstrukcijas darbi tā arī nav pabeigti, nekādas sankcijas investoriem piemērot nevar, jo nekādi redzami bojājumi ēkai nav tikuši nodarīti, ziemās tiek nodrošināta apkure utt. Var apstrīdēt faktu, ka tiešām ieguldīti deklarētie 10 miljoni latu, taču nav apšaubāms, ka ieguldījumu summa ir miljonos latu, vēsta portāls.
"Pāri palikušas tikai kastes ar dokumentiem – daudzi no tiem ir vēsturiski, piemēram, ir Pirmās Republikas laiku viesu grāmatas un līdzīgi. Būs jādomā, ko ar tiem darīt," pietiek.com stāstīja ēkas saimnieku pārstāvis.
Uzņēmums, kura manta ir ieķīlāta Rietumu bankā, arī vairs nav iesniedzis darbības pārskatu par 2011. gadu.
Savukārt 2010. gada pārskatā vēl tika apgalvots, ka Ominasis regulāri komunicējot ar "viesnīcu operatoru Kempinski, kurš turpina nodrošināt ikdienas tehnisko kontroli sanatorijā Ķemeri" un ka jau 2011. gadā noteikti tikšot "pabeigta topošās viesnīcas Ķemeri rekonstrukcija" un nekavējoties sākšoties sagatavošanas darbi Kempinski ķēdes viesnīcas atvēršanai.