Galvenokārt tiek plānots palielināt atalgojuma mainīgo daļu, bet pamatalgu atstāt nemainīgu. Šādā veidā darba devēji cer vairāk iesaistīt darbiniekus kopējo mērķu sasniegšanā. Līdz ar to organizācijas arī samazina ar fiksētajiem izdevumiem saistītos riskus un nodrošinās pret iespējamajām nelabvēlīgām tendencēm ekonomikā kopumā.
Prognozes attiecībā uz atalgojuma izmaiņām nākamajam gadam ir piesardzīgākas nekā tās bija 2011.gada vasarā. Tomēr vadītāji joprojām uzskata, ka 2012.gadā atalgojums palielināsies - mēneša pamatalgai vidēji par 2.8% un gada kopējais atalgojums ar prēmijām un izstrādes samaksu - vidēji par 3.7%.
Jāatzīmē, ka vidējais atalgojums netiks palielināts visiem vienādi. Darbiniekiem ar labāko sniegumu, unikālām prasmēm vai iepriekš pārāk zemā līmenī noteiktu atalgojumu tiks piedāvāts lielāks pieaugums, kamēr lielākajai daļai darbinieku fiksētais atalgojums paliks nemainīgs.
Veiktajā aptaujā gandrīz 100 organizāciju vadītāji sniedza savu vērtējumu 2011.un prognozes 2012.gadam. Aizvadītais gads kopumā ir bijis sarežģīts, bet vairums organizāciju (62%) ir sasniegušas vai pārsniegušas noteiktos mērķus, un vēl ceturtā daļa (25%) uzskata, ka ir gandrīz izpildījušas izvirzītos uzdevumus.
Lai papildus motivētu darbiniekus, organizācijas bieži izvēlas saistīt sasniegtos rezultātus ar prēmiju izmaksām - 73% organizāciju darbinieki ir sajutuši atzinību, saņemot prēmijas par darbu 2011.gadā.
13% organizācijās joprojām tiek veikti aprēķini, taču tiek prognozēts, ka prēmijas tiks izmaksātas. Tikai 14% organizāciju neizdevās nopelnīt plānotās prēmijas.
Analizējot izmaksāto prēmiju apjomu, ir redzams, ka, salīdzinot ar 2010.gadu, tas ir palielinājies. Vairumā gadījumu palielinājums ir ievērojams - vairāk nekā 10%.
Vairums vadītāju šogad plāno palielināt darbinieku skaitu: to ir iecerējušas darīt sešas no desmit organizācijām (60%). Četras no tām plāno palielināt darbinieku skaitu līdz 10%, divas - pat par vairāk nekā 10%. Tikai 10% gadījumu tiek domāts par darbinieku skaita samazināšanu.
Par 2012.gadu kopumā organizāciju vadītāji izsaka visai atšķirīgas prognozes - puse vadītāju uzskata, ka šis būs labāks par aizvadīto gadu, ceturtā daļa prognozē, ka tas būs līdzīgs un vēl ceturtā daļa sagaida, ka 2012. būs ļoti sarežģīts vai pat sliktāks par 2011.gadu.