Mūsdienu jaunatne, kas pensionēsies pēc 30–40 gadiem, būs pavisam citādi pensionāri – dzīvos ilgāk un aktīvāk, būs digitāli zinoši, apgūs jaunas profesijas un veidos citādus uzkrāšanas paradumus, izskanēja Luminor bankas rīkotajā tiešsaistes diskusijā Nākotnes pensionāri.
Vērojot demogrāfiju, ir skaidrs, ka nākotnē senioru būs arvien vairāk, bet viņi būs citādi nekā šābrīža pensionāri. "Pateicoties veselīgāka dzīvesveida paradumiem mūža garumā, attīstītai medicīnai, veselības aprūpei un citiem faktoriem, cilvēki dzīvos ilgāk un būs veselīgi un aktīvi arī vecumdienās. Viņi vēlēsies iesaistīties darba tirgū ne tikai tāpēc, lai nopelnītu papildu ienākumus, bet arī lai padarītu savu ikdienu interesantu un piepildītu," paredz socioloģe, LU Sociālo zinātņu fakultātes asociētā profesore Baiba Bela
Ja šodien vienu pensionāru Latvijā uztur teju trīs strādājošie, tad pēc 30 gadiem tie būtu tikai divi. Tas nozīmē, ka pensiju izmaksāšana valstij kļūs izaicinošāka un arvien lielāka loma būs iedzīvotāju pašu ieguldījumiem savā nākotnes pensijā, norāda Anželika Dobrovoļska, Luminor pensiju produktu vadītāja. Viņasprāt, pensionāru reālie ienākumi pēc 30–40 gadiem gan būs lielāki nekā šobrīd, jo lomu spēlēs pensiju 2. un 3. līmeņa atdeve.
Diāna Kurpniece, PricewaterhouseCoopers Biznesa un darījumu konsultāciju nodaļas vecākā konsultante, norāda, ka gados vecāku cilvēku īpatsvars darba tirgū nākotnē tikai augs, darba mūžs kļūs ilgāks. Priekšrocības būs tiem, kas ieguvuši augstāko izglītību, padziļināti specializējušies darba tirgū pieprasītā jomā, kā arī spēj būt elastīgi, mācīties, iegūt jaunas kvalifikācijas. Starp pieprasītākajām profesijām viņa min medicīnas personālu, IT speciālistus un konsultantus ekspertus, kas lielām organizācijām palīdzētu risināt personāla vadības un atlases, juridiskos, finanšu jautājumus.