"Tas [finanšu sektors] būs spēcīgāks – tam būs lielāks kapitāls un zemāka atdeve no kapitāla.. [taču] tas būs daudz apdomīgāks attiecībā uz risku pārvaldi. Tāpēc es uzskatu, ka tā devums sabiedrībai būs daudz labāks," viņš sacīja intervijā aģentūrai AFP.
Intervija notika pēc tam, kad Zviedrijas finanšu ministrs vizītes ietvaros Rīgas Ekonomikas augstskolā bija nolasījis lekciju "Ekonomiskās krīzes risinājumi Eiropā".
Savā lekcijā viņš uzsvēra, ka banku īpašniekiem nevajadzētu apšaubīt savu atbildību sabiedrības priekšā, kā arī par viņiem piederošo kredītiestāžu bilancēm. "Banku īpašniekiem būtu jāzina – ja viņi slikti pārvalda savu banku, tā tiks pārņemta, un to kapitāls izzudīs," norādīja Borgs.
Pēc viņa teiktā, līdz šim ES banku sektors ir uzņēmies pārmērīgus riskus, tam ir bijis pārāk mazs kapitāls un pārāk vāji īpašnieki, kā arī pārlieku vāja pārvalde, kas ļāva bankām uzņemties pārmērīgus riskus. Savukārt banku peļņas normas bija tādas, kas nevar būt ilgtspējīgas.
"Tas ir bizness, kurš mainīsies. Tas, šķiet, ir viens no ES ekonomikas sektoriem, kurš nākotnē nodarbinās mazāk cilvēku nekā pašlaik," pastāstīja Zviedrijas finanšu resora vadītājs un uzsvēra, ka ES finanšu nozares lielums pašlaik neatbilst bloka ekonomikas pamatrādītājiem.
Borgs arī atzina, ka ES ir guvusi progresu finanšu uzticamības atjaunošanā, taču vēl daudz kas ir jāpaveic. "Visā banku nozarē notiek pārkārtojumi, kas turpināsies desmit gadu," prognozēja Zviedrijas finanšu ministrs.