Šo izaugsmi palīdzēja nodrošināt pieklājīgs kāpums kokrūpniecībā (par 5,7%) – aukstam laikam iestājoties, mežā tikt kļuva vieglāk. Bet ļoti strauja izaugsme bija vērojama arī vairākās mazākās nozarēs, piemēram, ķīmisko vielu ražošanā (40%), elektrisko iekārtu ražošanā (34%), automobiļu un piekabju ražošanā (32%). Kritumi bija vien datoru un elektronikas ražošanā (kur svārstīgums ir ierasta lieta), dzērienu ražošanā un arī iekārtu un ierīču remontā.
Kopumā, pēc nedaudz lēnāka gada starta, apstrādes rūpniecība atkal priecē. Galvenokārt strauju izaugsmi veicina augošs ārējais pieprasījums, jo nu jau turpat divas trešdaļas no saražotā mēs eksportējam (salīdzinājumam, 2008. gadā eksports veidoja vien pusi no apstrādes rūpniecības apgrozījuma). Tomēr arī apgrozījums vietējā tirgū februārī auga līdzīgiem tempiem.
Domājams, ka apstrādes rūpniecības izaugsme pakāpeniski palēnināsies.
Pirmkārt, šķiet, ka izaugsme Eiropā, lai arī vēl arvien strauja, tomēr sāk bremzēties. Piemēram, iepirkumu menedžeru indekss eirozonas rūpniecībā mazinās jau trešo mēnesi pēc kārtas, lai arī joprojām norāda uz izaugsmi. Otrkārt, pieaug arī iekšējie ierobežojumi, gan ražošanas jaudu ziņā, gan darbaspēku ziņā. Diemžēl investējam vēl arvien par maz.