"Ir skaidrs, ka ES fondu ieplūde nodrošina augstāku iekšzemes kopprodukta (IKP) līmeni, nekā būtu bez tiem. Taču pēdējo piecu gadu laikā fondi procentuāli no IKP svārstījušies ap vienu līmeni. Ietekmi uz izaugsmi var skaidri redzēt atsevišķos gados, kad plūsma svārstās, kā bija 2016. gadā," vērtē Luminor bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš.
2016. gads pēdējā laikā iezīmējas ar pirmajos trijos ceturkšņos vērojamu ekonomisko atdzišanu, kuras ietvaros gada trešajā ceturksnī ekonomiskās izaugsmes pieaugums sasniedza vien pusprocentu salīdzinājumā ar šo pašu laika posmu 2015. gadā. Biznesa vidē šī situācija tika skaidrota ar to, ka pēc iepriekšējā ES fondu plānošanas perioda noticis pārrāvums, kas ļoti negatīvi ietekmējis būvniecību, kurai tobrīd gada izteiksmē bija divciparu procentos mērāms kritums, velkot uz leju arī kopējo valsts ekonomisko izaugsmes rādītāju. Tomēr šajā laika periodā bija arī niecīgs pieprasījuma pieaugums ārējos tirgos.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena otrdienas, 20. februāra, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
Hmmmm
Siguldas