Tomēr agri vai vēlu globālā tautsaimniecība saskarsies ar pārkaršanas riskiem, savukārt Latvijā izaugsmi var kavēt darbaspēka trūkums. Ekonomikas speciālisti vērtē, ka labākas perspektīvas patlaban ir uzņēmumiem, kas darbojas uz zināšanām balstītajos ekonomikas segmentos, jo tajos ir relatīvi augsta ieguldījumu atdeve, turklāt nepieciešams ne tas lielākais investīciju apjoms.
Globālā atkarība
"Ir sarežģīti precīzi prognozēt sektorus, kuros gaidāms lielākais apgrozījuma un peļņas pieaugums tuvākajos gados. Latvija, tāpat kā pārējās Baltijas valstis, ir mazas atvērtās ekonomikas, kuras ir atkarīgas no globālās ekonomiskās situācijas," spriež kredītrisku apdrošināšanas kompānijas Coface vadītājs Baltijā Mantvīds Štareika.
Viņš uzskata, ka globālā ekonomiskā situācija nākamajā piecgadē turpinās labvēlīgi ietekmēt mašīnbūvi un elektronisko iekārtu ražošanu, kā arī koksnes un ķīmisko vielu ražošanu. "Katras nozares un ikviena uzņēmuma attīstība galvenokārt būs atkarīga no veiktajiem ieguldījumiem, kā arī pielāgošanās spējām tirgus tendencēm. Mūsdienās ļoti svarīgi ir koncentrēties uz produktivitātes pieaugumu, ko var veicināt tikai ar iekšējām investīcijām," piebilst Coface pārstāvis.
Komentējot vispārējo konjunktūru, viņš teic, ka pašlaik redzam optimistisku situāciju visās biznesa nozarēs un ekonomikā kopumā. Arī Swedbank vecākā ekonomiste Lija Strašuna norāda uz labvēlīgo situāciju un uzskata, ka, izņemot finanšu sektoru, kurā sarūk nerezidentu segments, un tranzīta biznesu, kam jārēķinās ar Krievijas kravu kritumu, visām pārējām nozarēm turpmākajos gados ir labas izaugsmes izredzes.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 26. aprīļa, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!