Dažādi sensori un tā dēvētās viedās valkājamās ierīces strauji ienāk mūsu dzīvē, radot izaicinājumus likumdevējiem, piemēram, muitas noteikumu un datu aizsardzības jomās. Turklāt no gaumīga aksesuāra šīs monitoringa ierīces pakāpeniski kļūst par ikdienas nepieciešamību, ko izmanto daudzās nozarēs.
Palīdz medicīnā
Kembridžas Universitātes Adenbrūkas slimnīca Lielbritānijā ir pirmā pasaulē, kas šogad piedāvā parkinsonisma pacientiem izmēģināt Kembridžā izstrādātu ķermeņa sensoru ar mērķi būtiski uzlabot kustības. Datu iekārtu CUE1 nēsā uz krūšu kaula, nodrošinot iespēju uzlabot kustības un motoriku, kā arī mazināt stīvumu un pakrišanas risku.
Geriatrijas speciālists Dr. Alisters Makets komentējis, ka ierīcei gandrīz nav blakusefektu, toties tā palīdz kustēties. Lielbritānijā šo ierīci izmanto ap 1000 cilvēku, bet Adenbrūka ir pirmā slimnīca, kas to nodrošina pacientiem. CUE1 izgudroja medicīnas tehnoloģiju kompānija Charco Neurotech, un tās vadītāja Lūsija Junga uzsver, ka ierīci ir izstrādājuši dizaineri, inženieri un klīnicisti (ārsti, kas, strādājot klīnikā, veic zinātniskus novērojumus un pētījumus – red.), lai piedāvātu jaunu, neinvazīvu pieeju Parkinsona slimības simptomu mazināšanai. Diemžēl uz
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 8. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!