Nesen man sanāca izbraukt cauri vienam Mārupes novada ciematiņam, un pie privātmājām novietoto automašīnu dārdzības iespaidīgais līmenis atgādināja skatus no Apvienotajiem Arābu Emirātiem vai Kuveitas.
Novadu kontrasti
Pēc Mārupes novada iebraucu Olaines novadā, un bija sajūta kā iebraucot citā – daudz, daudz nabadzīgākā – valstī. Mārupes līdzību ar Kuveitu atcerējos, kad salīdzināju Mārupes un Kuveitas iekšzemes kopproduktu (IKP) uz vienu iedzīvotāju. 2021. gadā Kuveitas IKP uz vienu iedzīvotāju bija 27,3 tūkstoši eiro, bet Mārupes novada IKP uz vienu iedzīvotāju bija ievērojami augstāks – 30,2 tūkstoši eiro. 2021. gadā arī Dienvidkoreja ar 29,7 tūkstošiem eiro uz vienu iedzīvotāju atpalika no Mārupes novada. Savukārt Augšdaugavas novadā vidējais IKP uz vienu iedzīvotāju bija kaut kur pa vidu starp Baltkrieviju un Moldovu.
Pēc administratīvās reformas noslēguma Centrālā statistikas pārvalde ir sākusi sagatavot datus par IKP lielumu Latvijas reģionos, valstspilsētās un novados. Kā jau tika norādīts iepriekšējā rakstā, kas publicēts 19. marta avīzē Diena, tad 2021. gadā Latvijā vislielākais IKP uz vienu iedzīvotāju – jau minētie 30,2 tūkstoši eiro – bija tieši Mārupes novadā. Rīgas IKP bija 28,9 tūkstoši eiro, bet trešajā vietā Latvijā bija Ropažu novads – 23,4 tūkstoši eiro.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 20. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00