Tas darīts, lai turpmāk reģionālās attīstības, vides aizsardzības un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares politikas veidošana būtu konstruktīvāka, darbinieku profesionālo iemaņu izmantošana efektīvāka un ministrijas struktūrvienību sadarbība koordinētāka,ziņo VARAM pārstāvji.
"Pārmaiņas ir īstenojamas un noris daudz veiksmīgāk, ja visi, kurus šī pārveidošana skar, redz un akceptē mērķi, saprot ceļu, pa kuru iesim, un aktīvi iesaistās to īstenošanā. Sākot darbu VARAM, reorganizācija nebija mans pašmērķis, tomēr tās nepieciešamība šobrīd kļuvusi akūta. Jaunā struktūra būs pamats efektīvai, motivētai un uz rezultātu orientētai darba kultūrai ministrijā. Reģionālās attīstības, vides aizsardzības un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares un Latvija to pelnījusi ja sen”, uzsver E.Sprūdžs.
VARAM ilgstoši bijusi pakļauta dažādām apvienošanām un pārmaiņām. Tādēļ pašreizējā ministrijas struktūra, kā arī vairāk nekā 300 darbinieku izvietojums dažādās ēkās dažādās vietās Rīgā nenodrošina maksimālu darba efektivitāti un kvalitāti, uzskata ministrs.
Ministrijas reorganizācijas plāna izstrādei par pamatu izmantotas pašreizējo VARAM struktūrvienību vadītāju iesūtītās stratēģijas, kā arī piedāvājumi par viņu atbildības sfērā īstenojamajām iniciatīvām un būtiskākajiem darbiem. Optimizācijas uzsākšana, balstoties uz ministrijas darbinieku zināšanām, pieredzi un idejām, nodrošinās veiksmīgu reorganizācijas norisi un efektīvu ministrijas darbu nākotnē, norāda VARAM.
Ar ministra rīkojumu izveidota ministrijas strukturālo reformu darba grupa, kas tuvāko nedēļu laikā īstenos VARAM darbības optimizēšanas praktiskos un juridiskos aspektus. Reorganizāciju plānots pabeigt līdz 2012. gada 2. aprīlim.
Tikmēr valdības līmenī turpināsies darbs, lai atrisinātu VARAM telpu jautājumu - vienuviet izvietojot visus ministrijas darbiniekus, tiktu paaugstināta ministrijas darba efektivitāte un savstarpējā koordinācija.