Fragmenti no intervijas:
Gandrīz vienlaikus ar jaunās NEPLP darba sākumu parādījās ziņas par Latvijas Radio darbinieku plāniem rīkot protestus saistībā ar zemo atalgojumu un slikto valdes darbu. Parādījušās cerības, ka var tikt uzklausīti?
Mums bija tikšanās ar Latvijas Radio valdi, tā uz visiem jautājumiem nespēja atbildēt. Esam viņiem nosūtījuši arī konkrētus jautājumus, uz ko ceram trešdien saņemt atbildes. Esam tikušies ar visiem Latvijas Radio programmu direktoriem, arodbiedrības līderiem, plānojam tikties arī ar struktūrvienību vadītājiem. Trešdien pēc tikšanās ar Latvijas Radio valdi noteikti no tās pieprasīšu visu finanšu informāciju – to vēl neesam paguvuši, jo vispirms gribējām saprast, vai situācija radio nav sprādzienbīstama jau šobrīd, tāpēc tie jautājumi, kas valdei uzdoti, ir tieši par šībrīža aktualitātēm.
Pilnīgi noteikti Latvijas Radio jāveic finanšu un funkciju audits, jāsaprot, kas tur notiek. Manā rīcībā esošā informācija liecina, ka Valsts kontrole ir ieplānojusi veikt auditu Latvijas Radio, es rosināšu pārējos padomes locekļus piekrist manai idejai lūgt Valsts kontroli šo auditu veikt paātrinātā kārtībā. Ja viņi tam piekristu, tas noteikti visiem nāktu par labu šajā situācijā.
Tas, ko mēs redzējām trešdien, kad tikāmies ar Latvijas Radio valdi, – viņi nestrādā kā vienota komanda. Viņi pauž katrs savu redzējumu, un, kā mēs uzzinājām, viņi kontaktējas savā starpā, rakstot viens otram vēstules, nevis sarunājoties.
E-pastā?
Nē, papīra formātā! Pirmajā valdes darbadienā viņi pat netikās ar darbiniekiem. Netikās arī otrajā un nākamajās...
Tas, ko, domāju, redz visi, kas strādā industrijā, ka Latvijas Radio kļuvis par profesionālu darbinieku donoru visiem pārējiem medijiem, it sevišķi elektroniskajiem. Proti, Latvijas Radio šobrīd ir brīnišķīga kadru kalve citiem, cilvēki no radio aiziet, viens no tā pamatiemesliem ir zemais atalgojums. Ja gribam, lai radio attīstās, nevis paliek, kur ir, atalgojums, protams, jāceļ. Turklāt svarīgi saprast, ka nav jau tā, ka Latvijas Radio darbinieki tā vienkārši prasa lielākas algas – viņiem krīzes laikā tās tika samazinātas, lai gan daudzās citās institūcijās atalgojuma līmenis atjaunots, radio tā nav noticis. Un būtībā tas, ko sadzirdēju piektdienas sarunā, viņi prasa nevis kaut kādu mistisku algas palielinājumu, bet lai viņiem atdod to, kas tika atņemts krīzes laikā, lai viņu algas atgriežas pirmskrīzes līmenī. Domāju, ka tā ir tiešām samērīga prasība.
Visu interviju ar NEPLP priekšsēdētājas vietnieku Ivaru Āboliņu lasiet otrdienas, 14. februāra, avīzē Diena!
Liepiņš
Gnū
Arodbiedrības nav