Šķiet, īsti pamatotu iebildumu pret šādu soli koalīcijas politiķiem nemaz nevarētu būt, sevišķi zinot, ka, piemēram, dažādās Saeimas komisijās un pat Saeimas prezidijā arī darbojas opozīcijas politiķi. Turklāt diez vai dažu koalīcijai politiski ''netīkamu'' cilvēku iesaistīšana Krīzes vadības padomes darbā radīs kādu kaitējumu koalīcijas darbam valdībā un faktiski arī Saeimā, jo, kā redzam, arī parlamenta ikdienas darbā diezgan veiksmīgi un sistemātiski teju ikviens opozīcijas priekšlikums tiek noraidīts.
Šobrīd – sevišķi redzot pēdējos graujošos datus par Covid-19 inficēto cilvēku skaita straujo pieaugumu – ir pēdējais laiks politiķiem sākt rīkoties kā nobriedušiem un konstruktīviem profesionāļiem, atmetot politiskās simpātijas un antipātijas uz vēlākiem, tā teikt, ''miera laikiem'', un izmantot ikviena cilvēka idejas, lai ne tikai apturētu vīrusa izplatību, bet arī kvalitatīvi vadītu un kontrolētu ekonomisko un sociālo krīzi, kas, neskatoties uz valdošās koalīcijas patosa pilnajiem stāstiem par valsts dāsno atbalstu krīzē cietušajiem, patiesībā izvēršas aizvien lielāka.
Augstprātīga un neiejūtīga politiķu attieksme pret sabiedrību – nodokļu maksātājiem – turpinās padziļināt plaisu starp valsts pārvaldi un sabiedrību.
Turklāt šobrīd vairs nevienam nav šaubu, ka arī valdošajā koalīcijā partneru savstarpējās attiecības ir, maigi izsakoties, ļoti saspringtas un valdības kuģītis šūpojas ļoti izteikti. Lai cik ļoti daudzus būtu nokaitinājusi šī valdība, tomēr šķiet, tās krišana ir pēdējais, kas Latvijai tieši šajā brīdī būtu vajadzīgs, jo ir gana skaidrs, ka jaunas valdības izveidošana būtu teju neiespējamā misija. Turklāt šādā krīzes situācijā ir liela varbūtība, ka sāktos līdz šim nepieredzēta apjoma un līmeņa politiskais tirgus.
Runa nav tikai par politiskās opozīcijas iesaistīšanu vai neiesaistīšanu, bet gan par sabiedrību kopumā – uzņēmējiem, darba ņēmējiem, cilvēkiem vispār –, kas patlaban savā ziņā arī ir opozīcijā valdošajai koalīcijai. Ja sabiedrība jutīs, ka tās viedoklis un intereses tiek respektētas, arī krīzes lēmumus būs daudz vieglāk īstenot.