Šobrīd aktualizējies jautājums par obligāto eksāmenu dabaszinātnēs, kuru bija plānots ieviest jau 2018. gadā. Inženierzinātņu nozare ir viena no tām, kas pieprasa beidzot to izdarīt – un pēc iespējas ātrāk. Cik akūti tas, jūsuprāt, ir, un vai tas dabaszinātņu lomu pacels augstākā līmenī?
Šis jautājums tiešām ir akūts ne jau tikai tāpēc, ka ir nepieciešamība pēc eksāmena. Drīzāk tas ir stāsts par to, ka gadiem ilgi nav plānveidīgas rīcības STEM izglītības attīstībai valstī. Skaidrs, ka tā nesākas ar universitāti, kura nereti cīnās ar sekām, kas radušās iepriekšējos izglītības posmos. Te nekādā ziņā negribu pārmest skolu pedagogiem, ka tie slikti veic savu darbu, bet gan gribu akcentēt, ka mums trūkst jauniešu, kam ir patiesa interese un vēlme mācīties šos priekšmetus. Tam visam trūkst saturiskā nodrošinājuma, un RTU mēģina ko darīt šajā virzienā, pat zināmā mērā pildot valsts funkcijas, – gan rosinot interesi par dabaszinātnēm, gan piedāvājot digitālos risinājumus, gan iesaistot talantīgos jauniešus vidējās izglītības posmā. Mums pat ir interešu programma, kurā var sākt piedalīties sākumskolas skolēni. Tās ir kaut kādas aktivitātes, ar kurām cenšamies dzēst vienu otru ugunsgrēku, bet lielā visaptverošā plāna nav.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 28. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!