Simt gadu cilvēkam ir garš mūžs, bet kā ir muzejam?
Zanda Ķergalve – Atkarīgs no tā, kā uz to skatās. Taču jebkurā gadījumā – tas, ka tas ir un joprojām darbojas, ir apliecinājums pārbaudītām, sabiedrībai nozīmīgām vērtībām, kas būtu stiprināmas un attīstāmas arī turpmāk.
Brīvdabas muzejā februārī notika simtgades konference. Ar ko tā atšķīrās no ikgadējā šāda veida pasākuma?
Z.Ķ. – Šāds vietēja līmeņa pasākums 2. februārī tradicionāli tiek rīkots jau vairāk nekā 50 gadu garumā. Tajā parasti tiek apkopots iepriekšējā gadā padarītais gan ekspozīcijā, gan pētījumos, akcentējot problēmas un meklējot risinājumus. Šogad esam šo atskaiti ieplānojuši uz Muzeju dienu, bet 2. februārī pēc ilgāka laika sarīkojām starptautisku konferenci, jo ir būtiski veidot kopīgu skatījumu uz muzeju vietu un lomu, izvirzot nākotnes attīstības tendences un stiprinot sadarbības saites. Konferences lielākais ieguvums – tajā piedalījās nozares pārstāvji no Eiropas, tostarp Eiropas Brīvdabas muzeju asociācijas vadītāja, skaidrojot muzeju nozīmi kultūras mantojuma kontekstā XXI gadsimtā. Arī nākamgad esam iecerējuši strādāt pie starptautiska formāta.
Mēs nereti dažādās jomās skatāmies un salīdzinām sevi ar kaimiņiem. Kā
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 5. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00