Kariņš norāda, ka EP deputāti vairākkārt ir pauduši stingru nostāju pret šī gāzes vada izbūvi, aicinot Eiropas Komisiju un dalībvalstis aktīvi rīkoties, lai to apturētu. Vienlaikus EP pēdējos mēnešus ir strādājis un sagatavojis grozījumus Gāzes tirgus direktīvā, lai attiecinātu konkurences noteikumus arī uz trešo valstu pieslēgumiem ar Eiropas Savienības dalībvalstīm, aģentūru LETA informēja Kariņa palīdze Ieva Zīberga.
Rosinātās izmaiņas būs nozīmīgs šķērslis Nord Stream 2 un arī citiem līdzīgiem projektiem Eiropas Savienības teritorijā nākotnē, akcentē Kariņš. "Grozījumi skaidri nosaka, ka enerģētikas infrastruktūrai ir jābūt pieejamai arī trešajai pusei. Tātad nevar būvēt ekskluzīvu elektrības vadu tikai vienam ražotājam uz vienu piegādātāju. Nedrīkst arī būvēt nevienu gāzesvadu, kas ir tikai vienam domāts. Infrastruktūrai ir jābūt pieejamai arī konkurencei," norāda politiķis, uzsverot, ka tas krietni sadārdzinās šādu projektu, līdz ar to arī apgrūtinās tā realizāciju.
Nākamais solis grozījumu apstiprināšanā būs sarunu process starp EP un dalībvalstīm par likuma gala tekstu.
Neskatoties uz ES noteiktajām sankcijām pret Krieviju, vairākas Eiropas lielās energokompānijas ir noslēgušas vienošanos ar Krievijas Gazprom par Nord Stream 2 gāzes vada izbūvi, kas palielinātu Eiropas atkarību no viena piegādātāja - Krievijas, atgādina Kariņš.
interese
Protams Protams
Trollis JT