Kā aģentūru LETA informēja Kairiņa padomniece Ieva Zīberga, EP deputāts uzsver, ka vispirms ir jāpieņem likumi un tad jāseko arī stingrai to piemērošanai. Viņš arī atgādina, ka ir līdzautors divām direktīvām, kas sniedz jaunus priekšlikumus cīņai pret naudas atmazgāšanu, tostarp izveido patiesā labuma guvēju reģistru.
Komitejas uzmanības lokā būs "dalībvalstu shēmas, kurās ir paredzētas nodokļu privilēģijas", krāpšana pievienotās vērtības nodokļa jomā un nodokļu saistību izpilde digitālajā nozarē, aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota.
"Naudas atmazgāšana nav tikai drauds mūsu drošībai, bet arī ekonomikai - mazāk investīcijas, lielāka emigrācija un kopumā sliktāki apstākļi visiem. Šajā komitejā vērtēsim to kā dalībvalstis piemēro šos likumus, kā tie strādā dzīvē, kur nepieciešami uzlabojumi," uzsver Kariņš.
Atsaucoties uz situāciju banku sektorā Latvijā un ASV paziņojumiem par sistemātisku naudas atmazgāšanu no Krievijas uz Eiropu caur Latvijas bankām, Kariņš norādīja, ka šī komiteja arī ir iespēja Latvijai parādīt, ka aktīvi cīnāmies pret naudas atmazgāšanu un nevēlamies pieļaut, ka Latvijas reputāciju turpina graut šādas nelegālas darbības.
Izveidojot īpašo komiteju, EP reaģē uz pērn publiskotajos Paradīzes dokumentos atklātajiem faktiem. Komitejas sastāvā apstiprināti 45 locekļi un tās 12 mēnešu pilnvaru termiņš sākas uzreiz pēc tās sastāva apstiprināšanas.
Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, kā arī Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.
papildināts virsraksts un 1.-3.rindkopa
viedoklis
EiroPSRS