Krievijas uzbrukumos bojāta arī kritiskā infrastruktūra.
ANO augstā komisāra cilvēktiesību jautājumos vietniece Nada an Našifa norādīja, ka pieaudzis smagu starptautisko pārkāpumu skaits, tostarp iespējamo kara noziegumu skaits.
Viņa uzsvēra ziņojumus no ukraiņu karagūstekņiem, "gan vīriešiem, gan sievietēm, kuri aprakstīja plaši izplatītas un sistemātiskas spīdzināšanas (..), nežēlīgu sišanu, elektrošoku pielietošanu, slāpēšanu un ilgstošu ieslodzījumu vieninieku kamerā". Lielākā daļa ziņoja arī par seksuālu vardarbību, tai skaitā izvarošanu un piespiedu atkailināšanu.
Našifa arī pauda nopietnas bažas par to, ka arvien biežāk pienāk ziņas, ka krievi nogalinājuši gūstā saņemtos Ukraiņu karavīrus. "Nogalināšana bez tiesas ir kara noziegums. Pārskata periodā OHCHR [ANO Augstā cilvēktiesību komisāra birojs] dokumentēja 62 šādus nāvessodus 19 atsevišķos incidentos," norādīja Našifa.
Saskaņā ar ANO Monitoringa misijas datiem kopš 2022.gada februāra karā Ukrainā nogalināti vairāk nekā 12 300 civiliedzīvotāju, tai skaitā vairāk nekā 650 bērnu, un vismaz 27 800 civiliedzīvotāju tikuši ievainoti. Bojātas vai iznīcinātas vairāk nekā 700 medicīnas iestādes un 1500 izglītības iestādes.