Kariņš uzsvēra, ka ES augstāko amatu sadalē ir nepieciešams panākt labu līdzsvaru - gan ģeogrāfisko, gan politisko, gan arī dzimumu, taču pagaidām neizskatās, ka šis līdzsvars tiek panākts.
Vaicāts, kādu tādā gadījumā prognozē svētdienas vakarā notiekošā samita iznākumu, Kariņš atbildēja, ka "nebūtu pārsteigts, ja šovakar vēl nebūtu gala risinājums". Saskaņā ar premjera klāstīto, līdzšinējās sarunās par augstajiem amatiem ES līderi drīzāk ir vadījušies pēc izslēgšanas metodes. "Lēnām rodas apziņa, kas nav iespējams, un tikai tad var sākt runāt par to, kas ir iespējams," komentēja Ministru prezidents.
Lūgts prognozēt, vai sarunas par amatiem varētu būtiski ieilgt, viņš atbildēja, ka darīs visu, lai risinājumu atrastu iespējami ātrāk. Pagaidām kopsaucējs vēl neesot redzams, bet viss var mainīties, jo priekšā garš vakars un nopietnas sarunas, svētdien aģentūrai LETA sacīja Kariņš.
Kā ziņots, Eiropadomes prezidents Tusks ierosinājis ES augstāko amatu sadales projektu, kas paredz EK prezidenta amatu atdot sociālistiem.
Tas nozīmē, ka Manfrēds Vēbers šo matu neiegūs, lai gan viņa pārstāvētā centriski labējā Eiropas Tautas partija (EPP) maijā notikušajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās ieguva visvairāk balsu.
Tusks ar savu projektu iepazīstinājis EP deputātus, ar kuriem viņš svētdien ticies pirms vakarā paredzētā ES ārkārtas samita, kurā dalībvalstu līderi spriedīs par bloka augstāko amatu sadali.
Lai gan Tuska projektā konkrēti vārdi nav minēti, pirms EP vēlēšanām sociāldemokrāti kā savu vadošo kandidātu izvirzīja pašreizējo EK viceprezidentu Fransu Timmermansu.
Taču pret viņa kandidatūru kategoriski iebilst vairākas Centrāleiropas valstis.
Tuska piedāvātais projekts paredz, ka EPP tiktu divi citi ES augstākie amati - ES ārlietu dienesta vadītāja un EP priekšsēdētāja krēsli.
Savukārt liberāļu kandidātam tiktu atvēlēts Eiropadomes prezidenta amats.
strupceļš
Trt
melnais humors