"Mēs atbalstām uzskatu, ka mūsu planētas glābšana ir arī ikviena cilvēka pilsoniskā atbildība. Piemēram, otrajā vispasaules talkā sestdien otro gadu pēc kārtas vairāk nekā 20 miljoni cilvēku, un to skaitīšana turpinās, iesaistījās pilsoniskā kustībā, kas sākās Igaunijā un izplatījusies 179 valstīs un teritorijās, ieskaitot Antarktīdu," viņas teikto citēja Igaunijas prezidenta kancelejas preses dienests.
Kaljulaida piebilda, ka Igaunijas tehnoloģiju sektors ir parakstījis memorandu ar globālām ambīcijām, solot līdz 2030.gadam savā darbībā ieviest klimata neitralitāti.
"Tās pie sarunu galda sniedz nopietnu tirgus spēku un arī jaunuzņēmumu domāšanu, tostarp spēku ātri un globāli mobilizēt cilvēku masas. Šo spēju var arī izmantot arī masu mobilizācijai laba mērķa vārdā, īstu pārmaiņu veidošanai. Klimata neitralitātes solījums ir atvērts visiem jaunuzņēmumiem un citām zaļi domājošām kompānijām, kas gatavas atbalstīt tautas kustību mūsu planētas glābšanai. Šodien - nedēļu pēc procesa sākšanas - parakstītāju skaits jau ir vairāk nekā dubultojies un izplatījies ārpus Igaunijas robežām, tagad aptverot vairāk nekā 70 kompāniju no visas Eiropas," klāstīja Igaunijas prezidente.
"Mums šādas pilsoniskās kustības cita starpā ir nepieciešamas, lai atgādinātu politikas veidotājiem, ka joprojām pastāv ideālisms, gatavība rīkoties pašreizējās cilvēces un bērnu, kas vēl tikai dzims, labā. Tas ļauj mums, politiķiem, atvēlēt resursus klimata pārmaiņu apturēšanai, kas nenovēršami sasniegs un, visticamāk, pārsniegs 1% no pasaules iekšzemes kopprodukta," teica Kaljulaida.
"Mums ir viens labs piemērs, kad mūsu kolektīvie centieni atmaksājās, no kura mācīties. 1987.gadā mēs vienojāmies aizsargāt ozona slāni, pakāpeniski atsakoties no vairākām vielām, kas ir atbildīgas par ozona slāņa noārdīšanos. Tā rezultātā ozona caurums virs Antarktīdas lēnām ir samazinājies," atgādināja Igaunijas prezidente.
Īstas daudzpusīgas, patiesas un ideālu domāšanas cilvēces labā trūkums kavē mūsu globālo centienu pozitīvo ietekmi, viņa piebilda.
Daudzpusīgums nav nekas cits, kā līdzcietības izrādīšana citu liktenim, sacīja Kaljulaida.
"Mums izrādīja līdzcietību, kad mēs atguvām savu neatkarību un atjaunojām savu valsti. Mēs esam gatavi atdot šo mums līdzcietības izrādīšanu, gatavi 2020.-2021.gadā ieņemt vēlētu vietu pie vissarežģītākā starptautiskās sadarbības galda - Drošības padomē," viņa teica.
Uzrunas ANO Ģenerālās asamblejas laikā Kaljulaida bija tērpusies kleitā ar Antarktīdas attēlu, lai pievērstu uzmanību klimata krīzei un reģiona ap Dienvidpolu nozīmei. Polārie reģioni ir globālās sasilšanas frontes līnija, jo tie ir jutīgi un unikāls biotops, tviterī rakstīja Kaljulaida.
Globālistu mafija
melnais humors
trusis nejaukais