Apritot 20. gadskārtai kopš 2001. gada 11. septembra terora aktiem ASV, kas prasīja gandrīz 3000 cilvēku dzīvību, ir jāatzīst – toreizējā ASV prezidenta Džordža Buša jaunākā izsludinātais karš pret šo konkrēto uzbrukumu veicējiem un plānotājiem, iespējams, arī vainagojies panākumiem, taču terora aktu draudi visā pasaulē šo gadu laikā ir tikai palielinājušies, raksta Miami Herald.
15 gadu pēc 9/11 uzbrukumiem islāma terorisms joprojām apdraud Rietumus, kas, tiecoties pēc lielākas drošības, ir upurējuši daļu no savu pilsoņu brīvībām.
Šodien aprit 13 gadi kopš terorakta, kas satricināja ASV un visu pasauli - uzbrukuma Pasaules tirdzniecības centra ēkām jeb tā dēvētajiem Dvīņu torņiem Ņujorkā. Kā katru gadu, dažas dienas pirms 11.septembra naksnīgās Ņujorkas debesis pāršķeļ divi simtiem metrus augsti vertikāli gaismas stari, pieminot 2753 teroraktā bojāgājušos.
Ņujorkā atvērts 11. septembra terora aktiem veltīts muzejs, kurā apkopoti upuru pirms nāves atstātie balss pasta ziņojumi tuviniekiem, pa logiem lecošu cilvēku fotogrāfijas un izdzīvojušo putekļiem klātās kurpes. Memoriālais muzejs atvērts par spīti finansiālām problēmām un pretrunīgiem viedokļiem, kā vislabāk godināt gandrīz 3000 traģiskajā notikumā bojāgājušos.
8.februārī uz Latvijas ekrāniem iznāk godalgotās režisores Ketrīnas Bigelovas jaunākā filma Slepenā operācija: 30 minūtes pēc pusnakts (“Zero Dark Thirty”), kas nominēta piecām ASV Kinoakadēmijas balvām Oskars.Filma ir balstīta uz patiesiem notikumiem par ASV slepenā dienesta aģentiem Džesikas Časteinas varones vadībā (par šo lomu viņa saņēmusi Zelta globusu) un izmeklēšanu, kas noveda pie Osamas Bin Ladena slēpņa atrašanas.
ASV tiesa trešdien formāli likusi Irānai, Al Qaeda un vairākiem citiem atbildētājiem samaksāt sešus miljardus dolāru lielu kompensāciju 2001.gada 11.septembra teroraktu upuru tuviniekiem.