Labklājības ministrija (LM) pašvaldībām piedāvā divus variantus garantētā minimālā ienākuma (GMI) līmeņa celšanai, pēc tikšanās ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) atklāja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).
Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) sola rosināt garantētā minimālā ienākuma (GMI) līmeņa celšanu, plānojot nākamā gada budžetu, aģentūru LETA informēja ministres pārstāve Liesma Kalve.
Rīgā šī gada pirmajā pusē, salīdzinot ar 2013.gada pirmo pusgadu, sociālo pabalstu saņēmēju skaits samazinājies par 13% jeb 6615 personām, bet trūcīgo personu skaits - par 31% jeb 7732 personām, liecina Rīgas domes Labklājības departamenta apkopotā statistika.
Nākamā gada sākumā nepatīkams pārsteigums sagaida tos iedzīvotājus, kuriem ir visgrūtāk. Pretēji valdības solījumam apkarot nabadzību, no janvāra tiks samazināts garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsts. Līdz šim bērniem tas bija 45 lati, pieaugušajiem – 40 latu. No janvāra pabalstu visiem samazinās uz 35 latiem. Tā ir nauda, kas pienākas trūcīgākajiem iedzīvotājiem, lai viņi spētu izdzīvot, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.
No 2013.gada 1.janvāra pabalstu garantētā minimālā ienākumu līmeņa
nodrošināšanai (GMI) plānots noteikt visiem trūcīgiem cilvēkiem vienādu -
35 latus mēnesī, informēja Labklājības ministrija (LM).
Pārtraucot 50% valsts finansējumu garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalstam, tā līmenis nākamgad tiks samazināts līdz 35 latiem līdzšinējo 45 latu vietā. Šāda vienošanās šodien panākta starp valdību un Latvijas Pašvaldību savienību (LPS).
Garantētā minimālā ienākuma (GMI) un dzīvokļu pabalstu līdzfinansēšanai šogad nepieciešams papildu finansējums 4,7 miljonu latu apmērā, pastāstīja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Marika Kupče.