Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Interesanti

Tuvojas vēl viens Jaungads

Vairs tikai dažas dienas, un daudzviet pasaulē atkal grandēs svētku salūti un ļaudis pulcēsies pie gardumu klātiem galdiem, lai godam nosvinētu Koka čūskas gada sākumu. Pēc ķīniešu un citās Dienvidaustrumāzijas valstīs pieņemtā daļējā Mēness kalendāra (tam tiek veiktas korekcijas saskaņā ar Saules kustību, lai gadalaiki pavisam nesaputrotos un nebūtu kā musulmaņiem, kuriem svētais ramadāna mēnesis mēdz būt ij janvārī, ij jūlijā, ij novembrī) Jaungads sagaidāms 29. janvārī

Dzīve bez tiesībām garlaikoties

Imants Pulkstenis Madonā savulaik rīkojis festivālu Sinepes un medus, tagad organizē Ģitāristu sesiju un dara vēl visu ko.

Gaidāms lietus! Zvaigžņu lietus

Nedēļas nogales naktīs stundu veroties gaisā, var izdoties ieraudzīt līdz pat simtam spilgtu līniju, ko debesīs uz īsu brīdi ievilks Zemes atmosfērā sadegošie meteori. Pēc dažiem gadiem gaidāma pat perseīdu vētra.

Laimīgie un vislaimīgākie

Jau drīz klajā nāks ANO paspārnē sagatavotais kārtējais Pasaules laimes ziņojums (The World Happiness Report), un nav šaubu, ka šajā reitingā jeb indeksā vadošās pozīcijas atkal ieņems Ziemeļvalstis. Pērn jau sesto gadu pēc kārtas par laimīgāko pasaules valsti tika atzīta Somija, kurai sekoja Dānija un Islande, bet nekur tālu neatpalika arī Zviedrija (6. vieta) un Norvēģija (7. vieta). Kāds ir šo valstu noslēpums?

Varam iztikt bez, bet negribam

Kāpēc dāvanas un apdāvināšanās rituāls Ziemassvētkos kļuvis par tradīciju? Arī zinātnieki pievērsušies tā izpētei, tostarp mēģinot atbildēt uz jautājumu, kādas dāvanas tad vislabāk dāvināt.

Bumbieru brendiji

Slavenākie bumbieru brendiji nāk no Austrijas.

Sidra un kalvadosa āboli

Turpinot stāstu par sidru un kalvadosu, interesants fakts – Normandijā patlaban aug ap septiņiem miljoniem ābeļu, kuru augļi nav domāti galdam, bet sidra un kalvadosa gatavošanai. Kopumā tās ir ap 2000 dažādu šķirņu. Šo šķirņu āboli ir daudz mazāki par galda āboliem.

Indija pārspēs pati savu rekordu par lielāko statuju pasaulē

Pirms vairākiem gadiem Indijā sāka būvēt gigantisku statuju, kura līdz ar oficiālo atklāšanu pēc apmēram pusotra mēneša kļūs par pasaulē lielāko statuju. 182 metrus augstais piemineklis par godu vienai no Indijas neatkarības pūliņu centrālajām figūrām un partijas Indijas Nacionālais kongress līderim Sardaram Patelam. Tomēr rādās, ka Indijas valdībai iepaticies savus dižgarus iemūžināt monumentālos pieminekļos - plānots, ka 2021. gadā Patela statujai pasaules lielākā pieminekļa godu atņems Čhatrapati Šivaji statuja, kuras ieplānotais augstums palielināts līdz 212 metriem, vēsta The Guardian.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide