Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +7 °C
Skaidrs
Otrdiena, 26. novembris
Sebastians, Konrāds

Narkoze dzīvniekam jāplāno rūpīgi

Narkozes galvenais uzdevums ir atsāpināt dzīvnieku un padarīt viņu nekustīgu operācijas laikā. Parasti dzīvnieku īpašnieki ļoti satraucas, ja viņu sunim vai kaķim tiek plānota ķirurģiska manipulācija ar vispārējo anestēziju. Tas ir saprotams, jo reizēm narkozes lietošanas risks var būt daudz lielāks nekā pati operācija.

Ņemot vērā suņa vai kaķa emocionālo stāvokli, piemēram, agresiju, arī tādas manipulācijas kā locītavu izmeklēšana, rentgenogrāfija, ultrasonogrāfija u. c. var nākties veikt, dzīvniekam esot narkozē. Anestēzijas veida izvēli nosaka dzīvnieka vecums un veselības stāvoklis, plānotās operācijas ilgums u. c. Pirms plānotās narkozes lietošanas dzīvnieka īpašniekam ar veterinārārstu jāizrunā visi interesējošie jautājumi.Īpašniekam ieteicams veikt dažus pasākumus, lai sunim vai kaķim pēc iespējas samazinātu anestēzijas lietošanas risku. Pirms plānotas operācijas un narkozes lietošanas veterinārārsts jāinformē par dzīvnieka veselības stāvokli, hroniskām saslimšanām un medikamentiem, kuri tiek lietoti pastāvīgi. Saņemot šo informāciju, var būt nepieciešams veikt papildu izmeklējumus, lai pēc iespējas samazinātu anestēzijas negatīvo ietekmi. Viens no galvenajiem noteikumiem ir pirms plānotas narkozes lietošanas dzīvnieku nebarot vismaz 12 stundu. Dienu pirms operācijas dzīvniekam var iedot nedaudz paēst, bet uz nakti barības bļodiņa jāņem nost, atstājot tikai dzeramo ūdeni. Narkozes lietošana, dzīvniekam esot tukšā dūšā, novērš vemšanu, ko var izraisīt izmantotie medikamenti. Pirms plānotās anestēzijas ieteicams dzīvniekam izdarīt asins analīzi. Lai izslēgtu sirdsdarbības problēmas, pirms anestēzijas var veikt kardiogrammu.Veterinārārsts dara visu, lai operācija būtu veiksmīga, tomēr garantijas nevar dot neviensr. Daudz kas būs atkarīgs no dzīvnieka sirds, nieru un aknu darbības.Pirms ķirurģiskās manipulācijas svarīgi ir arī uzzināt galvenos dzīvnieka pēcoperācijas aprūpes principus, ieplānot brīvdienas, ierobežot dzīvnieka pārvietošanos u. c. Nevajag dzīvnieku atstāt vienu, viņam mostoties no narkozes. Ēdienu sāk dot mazām porcijām un tikai tad, kad suns vai kaķis atguvies pilnībā. Vemšana un grīļīga gaita pēc operācijas ir normāla reakcija. Ja pēc plānveida operācijas ilgāk par diennakti dzīvnieks nestaigā, atsakās no ūdens un barības, steidzami jāsazinās ar veterinārārstu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kā uzglabāt un pasniegt sieru?

Laiku pa laikam nākas secināt, ka siers, ko esat nopirkuši lielākā daudzumā, stāvot ledusskapī, apvilcies ar zilganu pelējuma kārtiņu. Turklāt tas nebūt nav tas pelējums, kura dēļ slavējam rokforu...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko