Kas ir Perturbons? Tas ir kas vēl noslēpumaināks un biedējošāks par vakcīnām, tārpu vēderā un vidusauss iekaisumu reizē. Perturbons ne tikai rada normālās gaitas traucējumus mūsu pasaulē, rausta internetu un atšālē kolu, bet ir saistīts arī ar Kvadrifrona stiprākā, priecīgākā un atsperīgākā kolēģa pazušanu, tāpēc Kvadrifrons aicina sākumskolas vecuma bērnus un viņu vecākus pievienoties kārtības ieviešanas, Perturbona apturēšanas un kolēģa atbrīvošanas misijā. Ir jāapvieno spēki, kamēr Perturbons nav pārņēmis visu pasauli!
Tā dzīvelīgā pašironijā pašraksturojumā "drosmīgā un fenomenāli radošā draugu kompānija" Kvadrifrons piesaka savu jaunāko izrādi. 26. janvārī Rīgas cirka zirgu stallī pirmizrādi piedzīvos režisores Paulas Pļavnieces detektīvs bērniem Perturbons. Izrādes tekstu radījuši trupas Kvadrifrons pārstāvji Klāvs Mellis un Ance Strazda, bet dziesmu tekstus sarakstījusi dzejniece Inese Zandere. Komponists – Uldis Sniķers, gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers, scenogrāfija – Austra Hauks, tērpu māksliniece – Berta Vilipsone, horeogrāfe – Katrīna Albuže.
Ko vēl nejaucīgu bez kolas atšālēšanas pastrādā Perturbons? Paula Pļavniece no pieredzes zina teikt, ka viņš pazaudē mīļākās bikses veļasmašīnā un tās pēc tam var meklēt pat divus mēnešus. Īpaši jāuzmanās arī cilvēkiem ar brillēm, jo Perturbons var likt tām pazaudēties uz paša degungala.
Vai jums ir personīgas atmiņas saistībā ar cirku? Kāda ir sajūta zirgu stallī iestudēt izrādi?
Savā atmiņā atceros, ka cirkā esmu bijusi vienu reizi, man bija ļoti bail no klauniem. Jau tad sapratu, ka ar dzīvniekiem kaut kas nav labi. Atceros to vienu reizi un cirka smaržu. Tā ir saglabājusies joprojām. Piemēram, kad mēģina mazgāt betona grīdu.
Vai jaunā bērnu izrāde bija speciāli iecerēta šīm telpām?
Mēs ļoti gribam braukāt pa skolām. Skaidrs, ka gribas arī Rīgā spēlēt. Sapratām – kāpēc ne? Ļaut arī bērniem atgriezties cirkā, kas patiesībā ir bērnu vieta. Varbūt tieši interesanti, ka lielā arēna nedarbojas un bērni var atgriezties cirkā no otras puses telpā, kas ir domāta prieka un fantāzijas radīšanai.
Esmu ievērojusi, ka jums patīk spēles princips. Vai arī šajā izrādē skatītāji kādā brīdī varēs iesaistīties darbībā?
Jā, mazlietiņ iesaistīsim. Brīžos, kad detektīvi paši netiks galā un vajadzēs vairāk balsu, tad bērni būs palīgkomanda. Viņiem būs savs nosaukums, un viņi varēs palīdzēt ar savām idejām. Vakar veikalā dzirdējām, kā viens puisītis stāsta kaut kādus sapņus par Latviju, un viņam lielākais sapnis ir kļūt par detektīvu, izveidot detektīvu aģentūru un kopā ar bērnudārza draugu atrisināt visus noziegumus. Tagad mēs viņu mēģinām atrast, jo gribam viņam uzdāvināt biļetes uz izrādi. Tas likās tik ļoti trāpīgi. Arī šajā izrādē stāsts ir par draudzību.
Visu interviju lasiet laikraksta Diena trešdienas, 23. janvāra, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!