Atklāšanas pasākumā 25. maijā gaidāma horeogrāfes Kristīnes Brīniņas kolektīva dejas performance, ukraiņu autoru lasījumi un grupas Sigma koncerts, savukārt noslēguma koncertā 3. jūnijā Linarda Tauna dzeju interpretēs mūziķis Shipsi, aktieri Kaspars Znotiņš un Kaspars Aniņš. Pasākuma režisore būs Māra Ķimele.
Kopienas tēma ir īpaši aktuāla šobrīd, kad Krievijas uzsāktajā karā ukraiņi varonīgi aizstāv fundamentālās tiesības uz mieru un brīvību. Spēja solidarizēties būs izšķiroša arī draudošās ekoloģiskās katastrofas kontekstā. Apcerot civilizācijas nākotni un vērojot, cik saliedēti ukraiņi aizstāv savu dzimteni, kopienas tēma iegūst jaunu nozīmi arī kultūrā. Tālab Punctum festivāls izcels Ukrainas mūsdienu literatūru un Latvijas literatūrā sastopamās domubiedru grupas, kā arī veidos diskusiju par kultūras kopienu nākotnes iespējām.
Festivālā tiks atzīmēta arī trimdas literātu un mākslinieku grupas Elles ķēķis dalībnieka, dzejnieka Linarda Tauna simtgade. Viņa darbi tiks aktualizēti mūsdienu kontekstā. "Latviešu modernisma klasiķim Linardam Taunam bija izšķiroša loma latviešu dzejas atjaunināšanā trimdā pēc Otrā pasaules kara. Tauns un viņa paaudze bija atvērti rietumu laikmetīgās dzejas meklējumiem, tādēļ radīja savu īpašu, no padomju Latvijas literatūras atšķirīgu latviešu modernisma paveidu, kuram bija daudz sekotāju trimdā un daudz cienītāju arī Latvijā," stāsta literatūras pētnieks, dzejnieks, Linardam Taunam veltītā simpozija veidotājs Kārlis Vērdiņš.
Informācija par festivālu atrodama interneta žurnālā Punctum un festivāla feisbuka kontā.