Kā ziņots, Arnte informēja, ka Ķekavas novadā NA sarakstam pietrūka piecas vēlētāju balsis, lai pārvarētu 5% barjeru. "No vienas puses mēs esam gatavi pieņemt šo zaudējumi, bet manā rīcībā ir informāciju, ka 785.iecirknī pie balsu skaitīšanas esot atrasti par sešiem biļeteniem vairāk nekā bijuši paraksti," pauda Arnte.
Viņa sacīja, ka varbūt biļeteni ir piebērti, bet varbūt vēlēšanu komisijas locekļi ir aizmirsuši iedot parakstīties. Arnte norādīja, ka jebkurā gadījumā Ķekavas vēlēšanu komisija savu darbu nav darījusi pienācīgi.
"Ja viss būtu korekti, iespējams mums šīs piecas nepieciešamās balsis būtu atradušās. Mēs negribam samierināties, ka NA nebūtu iekļuvuši domē komisijas nolaidības dēļ," stāstīja Arnte.
Jau ziņots, ka Ķekavas novada domē no 14 kandidējušajām partijām tikuši deviņi politiskie spēki.
Lielāko vēlētāju atbalstu izdevās gūt Jaunajai konservatīvajai partijai, par ko nobalsoja 21,38% vēlētāju. 12,07% vēlētāju balsu vēlēšanās izdevās gūt Latvijas Zemnieku savienībai, savukārt nedaudz mazāk jeb 11,24% balsu ieguva partija Reģionu alianse.
Partija Gods kalpot mūsu Latvijai Ķekavas novadā ieguva 9,58% vēlētāju balsu, savukārt 7,9% vēlētāju balsis ieguva Vienotības, politisko partiju Izaugsme un Latvijas attīstībai kopīgais saraksts. Partija Saskaņa ieguva 6,85% vēlētāju balsu.
Ļoti blīvi rezultātu ziņā ierindojās trīs partijas - Vienoti Latvijai, Vidzemes partija un Latvijas Zaļā partija, kuras attiecīgi tika pie 5,21%, 5,2% un 5,13% vēlētāju atbalsta.
Domē, nepārvarot 5% barjeru, neiekļuva pieci politiskie spēki, tostarp NA.
Savukārt par Rīgā notikušo balsošanu CVK locekļi sēdē secināja - nav pierādījumu, ka Gavara iesniegumā uzskaitītajos vēlēšanu iecirkņos būtu notikuši tādi pārkāpumi, kas ietekmētu vēlēšanu rezultātus Rīgā. CVK pārstāvji vērsa uzmanību, ka novērotāji attiecīgajos iecirkņos uzreiz nav iesnieguši ziņojumus par kādiem pārkāpumiem vēlēšanu procesā.
(papildināta 1.rindkopa; pievienota pēdējā rindkopa)
Žanis