Tāpat par šiem lēmumprojektiem bija parakstījušies deputāti Jūlija Stepaņenko, Karina Sprūde (KPV LV), Linda Liepiņa (KPV LV) un Didzis Šmits (KPV LVP).
Opozīcijas deputāti minētā lēmumprojekta pamatojumā cita starpā norāda uz to, ka esošā valsts pārvalde ir pārsātināta ar neefektīvām funkcijām un atsevišķus pienākumus veic pārāk liels darbinieku skaits.
Par šo un citiem priekšlikumiem diskusijas raisījās jau iepriekšējā sēdē. Konkrētajam lēmumprojektam arī pirms nedēļas oponēja deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV), aicinot vispirms pašu rosinātāju radiniekiem atkāpties no amatiem valsts pārvaldē vai pašvaldībās, lai samazinātu nodarbināto skaitu. Viņš arī netieši norādīja uz to, ka atsevišķās iedzīvotājiem būtiskās jomās darbinieku skaits ir neliels.
Tāpat Saeima šodien noraidīja šo pašu iesniedzēju, tajā skaitā KPV LV deputātu Karinas Sprūdes, Didža Šmita un Lindas Liepiņas rosināto lēmumprojektu par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atcelšanu vienam apgādniekam ģimenēs, kuru apgādībā ir vismaz četri bērni, kā arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaidēm apgādniekiem ģimenēs, kur apgādībā ir trīs bērni. Attiecīgās izmaiņas piedāvāts bija piedāvāts ieviest no 2021.gada, ņemot vērā "katastrofālo demogrāfisko situāciju valstī".
Pagājušā nedēļā, kas arī par šo rosinājumu aizsākās debates, Gobzems pieminēja arī Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) padomnieku demogrāfijas jautājumos Imantu Parādnieku (VL-TB/LNNK). Uz to nacionālās apvienības Visu Latvijai! - Tēvzemei un brīvībai/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars iepriekšējā Saeimas sēdē cita starpā norādīja, ka, lai veiktu izmaiņas demogrāfijas jomas uzlabošanai, nepietiek tikai ar pēkšņi iesniegtiem piedāvājumiem. Nepieciešams arī rūpīgs darbs, pārliecinot Saeimas kolēģus par nepieciešamajām izmaiņām, akcentēja Dzintars.
VVZ
Jānis
idiotiem nav ko darīt