"Ciniskais Latvijas tieslietu ministra J.Bordāna aicinājums nojaukt padomju karavīriem veltīto pieminekli Rīgā izsauc dziļu aizvainojumu Maskavā," norādījis Lukaševičs.
"Šādi provokatīvi paziņojumi liecina par kārtējo Rīgas vēlmi falsificēt Otrā pasaules kara rezultātus, kas balstās Latvijas vadības zaimojošajā iniciatīvā panākt antihitleriskās koalīcijas un bijušo Waffen SS latviešu leģionāru "samierināšanos"," klāsta Krievijas pārstāvis.
"Mēs ceram, ka Latvijas iestādes apzinās, ka viņu pārliecīgā vēlme reabilitēt nacistus ievērojami apgrūtina divpusējā dialoga ar Krieviju attīstību, kavējot pozitīva politiski informatīvā fona veidošanos mūsu attiecībās," uzsver Lukaševičs.
Savukārt Latvija attiecībās ar visiem diplomātiskjaiem partneriem vienmēr ir aicinājusi aktuālus un jutīgus jautājumus nepolitizēt un nesaasināt, komentējot šo Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumu, portālam Diena.lv sacīja Latvijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Kārlis Eihenbaums.
Viņš uzsvēra jau iepriekš pausto, ka saskaņā ar 1994.gadā noslēgto Latvijas valdības līgumu ar Krieviju valsts rūpējas par memoriālo būvju, tostarp Uzvaras pieminekļa, sakopšanu un pieejamību.
"Tāda ir bijusi visu Latvijas valdību un arī Rīgas domes nostāja, un nekas šajā jautājumā nav mainījies," uzsvēra Ārlietu ministrijas pārstāvis.
Ceturtdienas pēcpusdienā izplatītā paziņojumā presei ĀM arī atkārtoti uzsver, ka ir pamanījusi Krievijas Ārlietu ministrijas 23. oktobra komentāru par šo jautājumu, un norāda, ka "tas atkārto patiesībai neatbilstošo un apzināti maldinošo viedokli par vēstures traktēšanu Latvijā".
"Šāda pieeja ir bezperspektīva un savu laiku izdzīvojusi. Mūsu vēsture un pieredze ir bijusi traģikas pārpilna, ir bijuši kari, piespiedu mobilizācijas, nežēlīgas represijas un necilvēcīgas izsūtīšanas. Civilizēta, taisnīga un konstruktīva pieeja ir nepieciešama, lai šīs rētas varētu dziedēt," uzsver ĀM.
"Šobrīd mūsu dienas kārtībā ir daudz aktuālu jautājumu, kas saistīti ar nākotnes attīstību. Tā vietā, lai pieliktu lielas pūles politizētai vēstures atspoguļošanai vai cīņai ar pagātnes pieminekļiem, Ārlietu ministrija aicina meklēt saskares punktus, kas ļautu kopīgi atbildēt nākotnes izaicinājumiem," norādīts paziņojumā.
Jau vēstīts, ka patlaban savākts nepieciešamais iedzīvotāju parakstu skaits, lai Saeimā varētu virzīt iniciatīvu nojaukt tā dēvēto Uzvaras pieminekli Pārdaugavā. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns arī publiski atzinis, ka ne tikai atbalsta šo iniciatīvu, bet arī pats parakstījies par tās virzību.
Papildināts ar 8.-10.rindkopu.