Šā gada budžeta grozījumos prioritārajiem pasākumiem valdība nolēmusi sadalīt papildu 70 miljonus latu.
Veselības ministrijai papildu finansējums paredzēts 19,5 miljonu latu apmērā. Papildu līdzekļi plānoti Mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna īstenošanai 1,1 miljona latu apmērā, rindu mazināšanai uz medicīnas pakalpojumiem, diagnostisko un laboratorisko izmeklējumu nodrošināšanai, speciālistu konsultāciju un dienas stacionāros sniegto pakalpojumu samaksai 7,4 miljonu latu apmērā.
Kultūras ministrijai papildu piešķirs līdzekļus 5,1 miljona latu apmērā, tai skaitā nodrošinot finansējumu pašvaldībām dziesmu un deju svētku procesa nodrošināšanai, Latvijas Nacionālās operas saimnieciskās darbības stabilizācijai un skatuves rekonstrukcijai, kā arī mūzikas instrumentu, skaņu un gaismas tehnikas un koncerttērpu iegādei teātriem, orķestriem un koriem.
Papildu līdzekļi piešķirti Zemkopības ministrijai 2,3 miljonu latu apmērā valsts atbalstam lauksaimniecībā, Ārlietu ministrijai - 402 000 latu apmērā Latvijas ārpolitikas interešu īstenošanai, Iekšlietu ministrijai - 3,9 miljonu latu apmērā Drošības policijas darbības nodrošināšanai, Izglītības un zinātnes ministrijai - 3,2 miljonu latu apmērā augstas klases sportistu un treneru materiālajai stimulēšanai par izciliem sasniegumiem sportā un citiem sporta veicināšanas pasākumiem.
Izdevumu pieaugums plānots atbilstoši valsts ilgtermiņa izaugsmes rādītājiem un ievērojot Eiropas Savienības noteikumus valsts budžeta deficītu 2013.gadā samazināt par 0,5%, informēja Finanšu ministrijā.
"Šis gads ir radījis samērā drošu bāzi, lai varētu apgalvot, ka kopumā tas izdevies veiksmīgs, tādēļ varam atļauties arī atsevišķus ekonomikas stimulācijas pasākumus šā gada budžeta grozījumos," norāda finanšu ministrs Andris Vilks (V). Viņš atzīmē, ka šī ir pirmā reize pēdējos piecos gados, kad budžetu nevis mazina, bet gan palielina.
Ministrijas pārstāvju sniegtā informācija pēc 17.augusta valdības sēdes liecina, ka ar šā gada budžeta grozījumiem kopumā budžeta izdevumi, ieskaitot prioritāros pasākumus 70 miljonu latu apmērā, šogad palielināsies par 222 miljoniem latu.
Lielākā summa paredzēta Eiropas Savienības (ES) līdzfinansēto projektu īstenošanai lauksaimniecībā - tā sasniedz 88,2 miljonus latu. Tālāk seko prioritārie pasākumi 70 miljonu latu apmērā, par kuriem notikušas plašākās diskusijas. Vēl 21,2 miljoni latu paredzēti vecuma pensiju izmaksām, 13,3 miljoni - iemaksām ES budžetā, 9,1 miljons latu - Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanai Kultūras ministrijai.
4,1 miljons latu paredzēts naftas produktu rezervju sistēmas uzturēšanai, attiecīgi palielinot arī valsts pamatbudžeta ieņēmumu prognozes pievienotās vērtības nodoklim un valsts nodevai par naftas produktu drošības rezervju uzturēšanu. Citi izdevumi veido 13,5 miljonus latu.