"Vēstnieces kundze nav tāda sieviete, kas nāk ar sejas aizsegu, viņa vienkārši bija ar hidžābu un normālām drēbēm, gāja garām drošības kontrolei. Viņa nebija pret to, bet bija pret attieksmi. Ka uz viņu kliedz, runā ļoti, ļoti skaļi, nesaprot, ka viņa negribētu savu lakatiņu un jaku ņemt nost publiski," skaidroja Abu Meri. Vēstniece cienot Latvijas likumdošanu un esot par drošību.
Lidostas versija par notikušo gan atšķiras. Drošības dienests norāda, ka vēstniece aicināta novilkt mēteli, un notikusi pārbaude ar rokām, ko veikusi drošības dienesta darbiniece - sieviete.
Pretrunīga ir arī informācija par to, vai lidostā ir telpa tādiem strīdīgiem gadījumiem kā šis. Lidostā apgalvo, ka šāda telpa esot, bet, ja tāda eksistē, tad par to zina retais, un starp viņiem nav ārlietu un satiksmes ministru.
"Tas, ka lidostā vajadzētu būt atsevišķai vietai, kur drošības pārbaudes tiek veiktas, neredzot citiem ceļotājiem, mēs uzskatām, ka tam tā ir jābūt. Ministrijas vadības līmenī esam informējuši gan Satiksmes ministriju, gan lidostu un esam aicinājuši šādus tehniskos uzlabojumus veikt," teica Ārlietu ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons.
Zīmīgi, ka konkrētajā dienā AAE vēstniece uz savu valsti devās, lai piedalītos Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un pavadošās delegācijas vīzītes sagatavošanā. Valsts prezidents uz Abu Dabi izlido sestdien, 25. februārī.
Kā informēja prezidenta kancelejā, arī Valsts prezidents par notikušo izsaka nožēlu, taču nekādi signāli, ka tas varētu atstāt iespaidu uz vizītes gaitu nav saņemti. Arī Abu Meri pauž viedokli, ka plašākas politiskas sekas incidents, visticamāk, neatstās.
ap
pārcilvēks
zinātājs