Demokrātija nav visatļautība. Pretējā gadījumā varētu rīkot referendumus arī par citiem līdzīgas kategorijas jautājumiem, piemēram par to, vai Latgale būtu atdalāma no Latvijas, vai atņemt sievietēm balstiesības, vai Brīvības pieminekļa vietā uzsliet Hitlera vai Staļina pieminekli, utt., uzskata politiķis.
Pilsoņu kopums (līdzīgi kā teritorija) ir valsts pamats. Radikāli mainīt tā sastāvu nozīmē faktiski veidot jaunu valsti. Demokrātiskas valsts pienākums ir visos līmeņos novērst šādu centienu izplatību, norāda R. Dzintars.
Ir redzams, ka daļa pārlieku liberāli noskaņotu cilvēku ir samulsuši no, iespējams, reti pieredzētas situācijas, ka valsts iestāde kalpo valsts dibināšanas mērķim un aizstāv savus pilsoņus. Pie šādas filozofijas būtu jāpierod. Manuprāt, ikvienā valsts iestādē pāri rakstītajam burtam jabūt vispārpieņemtiem principiem jeb nerakstītiem likumiem, ka jācenšas palīdzēt saviem uzņēmējiem, saviem ražotājiem, saviem pilsoņiem un jasargā savas valsts pamatelementi – teritorija, valoda, simboli. Tam ir krietni lielāka nozīme mūsu labklājības celšanā nekā varam iedomāties, uzskata R. Dzintars.