Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā -1 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 22. novembris
Aldis, Alfons, Aldris

Kalniete: Vēlēšanas Francijā parāda, ka sabiedrība ir nesamierināmi sadalīta

Saskaitot Francijas prezidenta vēlēšanu 1. kārtas balsojuma kopainu, ir redzams, ka Francijas sabiedrība ir nesamierināmi sadalīta, un tas ir dramatiski, aģentūrai LETA norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (Vienotība).

Deputāte uzskata, ka šo problēmu nav iespējams atrisināt tikai ar politiskiem saukļiem, jo tā ir sistēmiska problēma. "Vienā pusē ir vidusšķira, kas ir intelektuāļi, ierēdniecība, uzņēmēji, kas no globalizācijas attīstības ir bijuši ieguvēji, bet otrā pusē ir tie, kas zaudējuši darbu, tirgu un citas lietas," saka Kalniete.

Viņa ir pārliecināta, ka šobrīd Francijā ir izveidojušās tādas cilvēku vēlētāju masas, kas vēlas redzēt netradicionālus politiķus un kustības, un vēlēšanu 2.kārtā iespējams ir viss. "Lielu lomu spēlēs mediji, no kuriem būs atkarīgs, uz kuru pusi tiks nosvērta vēl neizlēmusī vēlētāju daļa," norāda eiroparlamentāriete.

Kalniete domā, ka Emanuēla Makrona vēlētāju loks nav definēts, jo aiz viņa nestāv ne kustība ne partija, tikmēr visi Marinai Lepenai uzticīgie vēlētāji, visticamāk, uz vēlēšanām dosies un par viņu balsos, tādēļ pastāv risks, ka Lepena tomēr varētu tikt ievēlēta.

"Protams, daudzi ir aicinājuši balsot par Makronu tos, kas 1.kārtā atdevuši balsis par Fransuā Fijonu un Žanu Liku Melanšonu, tomēr no Francijas kolēģiem saprotu, ka aptuveni trešā daļa no šiem vēlētājiem varētu to nedarīt, līdz ar to risks pastāvēs līdz pēdējam brīdim," uzskata deputāte.

Kalniete ir pārliecināta, ka Lepenas uzvara būtu trieciens Eiropas Savienībai (ES), jo Francija ir viena no ES dibinātājvalstīm un Eiropas lielvalstīm, tāpēc šīs vēlēšanas tiek uzskatītas par ļoti svarīgām Eiropas stabilitātei, tāpat, kā vēlēšanas Vācijā.

Kā ziņots, svētdien gaidāma Francijas prezidenta vēlēšanu otrā kārta, kurā sacentīsies centrists Makrons un galēji labēji noskaņotā Lepena.

23.aprīlī notikušajā vēlēšanu pirmajā kārtā Makrons saņēma 24,01% balsu, bet Lepena 21,3%. Tikmēr Fijons ierindojās trešajā vietā ar 20,01%, bet Melanšons ieguva 19,58% balsu.

Top komentāri

bet
b
Kalniete taču prot franču valodu, vai ne? Ja viņa raksta, ka Francijas sabiedrība ir nesamierināmi sadalīta, viņa varētu arī minēt - kā dēļ sabiedrība ir tik nesamierināma. Iemesli ir vairāki. 2005.gadā 55% franču bija nobalsojuši pret ES konstitūciju, bet pēc pāris gadiem, pretēji tautas gribai un bez referenduma rīkošanas, Sarkozī ir parakstījis šo konstitūciju, kas tika pārdēvēta par Lisabonas līgumu. Tautas viedoklim tika uzspļauts virsū. Sarkozī bija it kā labējais, bet viņa prezidentūras laikā Francijā tika iepludināts vairāk imigrantu nekā iepriekšējo sociālistu valdību laikā. Sociālista Olanda laikā bezdarbs auga, darba tiesības tika samazinātas, skolās ieviesta arābu valoda un sašaurināta Francijas vēstures programma, imigranti regulāri uzbrūk policistiem, vairāk nekā 60% strādnieku balso tagad nevis par sociālistiem, bet par Lepēnu. Par sociālistiem toties balso 80%-90% imigrantu kvartālu vēlētāju. Vai tā ir, Sandriņ?
oskars
o
Kalniete uzskata ka tas ir Putina darbs . Loti zel ka mums ir tadi deputati . Latvijas sabiedriba ir ne mazak saskelta un vainigs te nav Putins , bet tie kas valsti vadija pedejos 26 gadus , ari Kalniete .
Jautājums
J
Vai Eirobirokrātiem nav parādījies uztraukums par savām fantastiskajām privilēģijām? Ko viņi ir izdarījuši tieši Latvijas un tās iedzīvotāju labā?
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Birokrātijas spīlēs

Diezgan spilgtu paraugstundu tam, kādēļ ļoti, patiešām ļoti steidzami nepieciešams uzsākt birokrātiskā sloga mazināšanas aktivitātes, nupat demonstrē ne vairs tikai ierēdņi, bet arī politiķi, savās &q...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē