Viņa stāstīja, ka Labklājības ministrija un Nodarbinātības valsts aģentūra atbild par bezdarbnieku integrāciju darba tirgū, taču bez darba vietu radīšanas un kvalitatīvas izglītības sistēmas šie centieni nevar būt veiksmīgi.
"Bezdarbu esam veicinājuši ar daudzām atbalsta programmām. Piemēram, finansējuma ziņā un iesaistīto cilvēku skaita ziņā visapjomīgākais aktīvās darba tirgus politikas pasākums - darba praktizēšana pašvaldībās darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai jeb simtlatnieku programma - patiesībā ir izteikti sociāls pasākums, kas nekādā veidā neveicina iesaistīto bezdarbnieku konkurētspējas celšanos darba tirgū," uzsvēra Menģelsone.
Viņa ir stāstīja, ka vairākās ražošanas nozarēs, piemēram, ķīmijas un farmācijas, metālapstrādes un mašīnbūves, kokrūpniecības, kuras pēdējā laikā ievērojami augušas, pateicoties eksportam, patlaban ir kvalificēta darbaspēka trūkums.
"Lai palīdzētu jauniešiem atrast savu pirmo darbavietu, nepieciešams veicināt prakses vietu nodrošināšanu. Pretēji bezdarba politikai, kas vērsta tikai uz bezdarbniekiem, nodarbinātības politikai jārūpējas arī par darba vietu radīšanu, tam draudzīgu darba likumdošanu, kā arī par nodarbināto attīstību - aktivizējot cilvēkus piedalīties mūžizglītībā un attīstot to uzņēmējspējas, lai cilvēki aktīvāk lemtu kļūt par darba devējiem, nevis darba ņēmējiem," sacīja LDDK vadītāja.
Jau ziņots, ka Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju turpinās darbu pie nodarbinātības politikas pilnveidošanas.