Šādu viedokli HIV/AIDS bloka darbinieki pauduši vēstulē, kas ceturtdien nosūtīta arī Valsts prezidentam Andim Bērziņam, Saeimas priekšsēdētajai Solvitai Āboltiņai (V), premjeram Valdim Dombrovskim (V), Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētajai Aijai Barčai (ZZS), veselības ministrei Ingrīdai Circenei (V), iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim.
Vēstulē amatpersonas aicinātas novirzīt līdzekļus, lai uzlabotu HIV/AIDS pacientu aprūpi - neierobežot pacientu skaitu, kam nepieciešami kompensējamie medikamenti, kas patlaban ir iekļauti C sarakstā, iekļaut kompensējamo medikamentu sarakstā jaunus medikamentus, kas pasaulē jau ir pierādījuši savu efektivitāti, C hepatīta pacientiem palielināt zāļu kompensāciju līdz 100%, kā arī uzlabot terapiju HIV pacientiem.
HIV/AIDS bloka darbinieki norāda, ka pēc izskanējušās informācijas par LIC reorganizāciju pacienti mediķiem uzdod dažādus jautājumus par veselības aprūpi pēc LIC reorganizācijas. Arī mediķi vēlās saņemt "savlaicīgu un detalizētu informāciju" par tālāko darbu, teikts vēstulē.
Kā ziņots, vēstuli valsts amatpersonām ir nosūtījusi arī LIC arodorganizācija.
Savukārt Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Inga Šmate šonedēļ Saeimas apakškomisijas sēdē skaidroja, ka LIC reorganizācija, visticamāk, būs fiskāli neitrāla, tātad papildu līdzekļus nav plānots ieguldīt un arī būtisks ietaupījums netiek gaidīts. LIC plānots reorganizēt, lai mazinātu funkciju dublēšanos sabiedrības veselības un epidemioloģiskās drošības jomā Veselības ministrijas padotības iestāžu vidū, uzlabotu veselības veicināšanas un slimību profilakses funkciju un racionālāk izlietotu veselības nozares finansējumu.
Kā ziņots, LIC plāno reorganizēt līdz 2012.gada 1.aprīlim, nododot ar infekciju slimību ārstniecību saistītās funkcijas Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai, bet sabiedrības veselības un epidemioloģiskās drošības jomas funkcijas - jaunai veselības ministra padotībā esošai tiešās pārvaldes iestādei Slimību kontroles centram.
Slimību profilakses un kontroles centrs pārņems Nacionālā veselības dienesta un Veselības inspekcijas funkcijas, kas saistās ar sabiedrības veselības monitoringu, slimību uzraudzību un veselības veicināšanu.