Ministrs atzina, ka būs ļoti pārsteigts, ja ar eiro ieviešanu saistītā inflācija pārsniegs 0,2% vai 0,3%.
"Ja prece maksā 10 latus, tad ietekme būs divi trīs santīmi, nekādā gadījumā tie nebūs 50 santīmi," lēsto eiro ieviešanas ietekmi uz cenām iezīmēja finanšu ministrs.
Vilks arī uzsvēra, ka vienreizējas izmaksas saistībā ar eiro ieviešanu sabiedrībai tiek lēstas no 50 līdz 140 miljoniem latu, taču "nevajag runāt par 200, 300 un 500 miljoniem vai pat miljardu", teica ministrs.
Savkārt SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis sacīja, ka, visticamāk, 2014.gadā inflācijas līmenis būs augstāks nekā šogad, bet ir būtiski pateikt, ka tas ir ekonomikas attīstības efekts, nevis eiro ieviešanas dēļ. Ir laicīgi par to jārunā un jāparāda, jāskaidro, kur inflācija rodas, skaidroja analītiķis.
Gašpuitis arī uzsvēra, ka liela nozīme būs patērētāja rīcībai un tam, kā viņš balsos ar savu maciņu. "Patērētājiem jābūt kritiskākiem, jāvērtē pēc būtības cenas, kas vienā otrā segmentā ir uzpūstas," teica Gašpuitis.
Jau ziņots iepriekš, ka SEB banka gada vidējo inflāciju Latvijā šogad prognozē 2,1% apmērā, bet straujāks patēriņa cenu kāpums 3% apmērā gaidāms 2014.gadā.
Kā ziņots, Latvija vēlas pievienoties eirozonai no 2014.gada.
(papildināta visa ziņa)