"Ražošanas apjomi pieaug, pakāpeniski palielinās darba vietu skaits un samazinās bezdarbs, atsācies mērens darba samaksas pieaugums un sāk uzlaboties strādājošo pirktspēja. Turklāt ekonomiskās situācijas uzlabošanos un pārmaiņas, kas redzamas makroekonomiskajos rādītājos, iedzīvotāji parasti izjūt ar laika nobīdi," atzīst E.Rudzītis.
Tādējādi patlaban daudzas mājsaimniecības joprojām izjūt ekonomiskās krīzes sekas, jo bezdarba līmenis joprojām saglabājas augsts un pieejamo vakanču skaits ir neliels, bet darba algas vidēji ir zemākas nekā pirms pieciem gadiem. "Mājsaimniecību ienākumi ir mazāki salīdzinājumā ar pirmskrīzes līmeni, savukārt izdevumi, kas saistīti ar pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem (piem., pārtikas precēm, mājoklim, transportam) pēdējo pāris gadu laikā ir būtiski palielinājušies," stāsta sociālekonomikas eksperts.
Līdz ar ekonomikas izaugsmes turpināšanos un ienākumu palielināšanos gan darba vietu skaita pieauguma, gan arī algu palielināšanās rezultātā, mājsaimniecību finansiālā situācija turpinās pakāpeniski uzlaboties, prognozē Rudzītis.
Jau vēstīts, ka 62% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka, pretēji ekspertu teiktajam, krīze valstī nav beigusies.