„Viens no būtiskākajiem LUC uzdevumiem ir atgriezeniskās saites veidošana starp uzņēmējiem un valsti, no vienas puses pildot „birokrātijas gida” funkciju un no otras puses apkopojot ierosinājumus par izmaiņām, kas atvieglotu darbu uzņēmumiem,” pauž ministrs.
E. Sprūdžs uzsver, ka LUC ir ilgtermiņa projekts un ja tas izrādīsies veiksmīgs, tad šāds modelis var kļūt par veidu, kā veicināt attīstību arī citos reģionos.
LUC atklāšanas diskusijā Rēzeknē ceturtdien „Latgales dārzeņu loģistika” valdes loceklis Edgars Romanovskis atzina, ka Latgales reģionam ir savas īpatnības arī uzņēmējdarbības vidē, taču ir jāprot tās izmanto savā labā. „Ja veikalos ir Spānijas un Nīderlandes dārzeņi, tad arguments, ka Latgale ir tālu, neiztur kritiku. Apstāklis, ka esam vairāk nekā 200 kilometrus no Rīgas ir arī pozitīvs, jo nodrošinām darbu diviem cilvēkiem loģistikas kompānijā,” sacīja E. Romanovskis.
Vairāki citi uzņēmēji piebilda, ka no LUC sagaida personisku attieksmi , specifisku informāciju par konkrētajam uzņēmumam būtisko, tieši viņiem pieejamām atbalsta programmām vai konsultācijām.
„Ceram uz personisku pieeju no kompetentas autoritātes par fondiem, inovatīvām idejām, labiem piemēriem,” pauda zirgu saimniecības „Klajumi” īpašniece Ilze Stabulniece.