Viņš atgādina, ka tas patlaban ir atļauts tikai kredītiestādēs un Latvijas Pastā. Tomēr šo iestāžu ir maz un to darba laiks ierobežots un neērts. Tāpēc iedzīvotāju ērtībai, it sevišķi lauku apvidū, latu skaidrās naudas nomaiņu vajadzētu ļaut jebkuram tirgotājam, ēdināšanas uzņēmumam vai pakalpojumu sniedzējam, kurš to vēlas. Vienlaikus LTA aicina valdību atbrīvot no uzņēmumu ienākuma nodokļa valsts noteiktos izdevumus, kas saistīti ar videonovērošanas ierīču ieviešanu tirdzniecības uzņēmumos, datu apstrādes sistēmu un kases aparātu modernizēšanu, pārejot uz eiro.
Danusēvičs skaidro, ka tirgotāji pauž satraukumu par strauju dažādo administratīvo izmaksu pieaugumu tuvākā pusgada laikā, ko uzņēmumiem uzspiedusi valsts pārvalde, lai gan valdība publiskajā telpā paudusi savu apņemšanos eiro ieviešanas laikā nerosināt pasākumus, kas prasa no uzņēmējiem papildu finanšu ieguldījumus. "Tirgotāji un citi uzņēmēji uzskata par nepieciešamu Saeimas deputātiem un Finanšu ministrijai lemt par uzņēmumu nodokļa samazināšanu investīcijām, kas veiktas sakarā ar eiro ieviešanas un alkohola aprites likuma prasību ievērošanu. Atlaides varētu būt noteiktas uz diviem gadiem - 2013. un 2014.gadu," saka LTA prezidents.
Patlaban valsts pārvaldei būtu jārūpējas par maksimāli labvēlīgu klimatu eiro ieviešanai un pēc iespējas mazāku ietekmi uz patēriņa cenu kāpumu. Līdz ar to tirgotāji atkārtoti aicina samazināt no sešiem mēnešiem uz trīs mēnešiem cenu paralēlās atspoguļošanas periodu pēc eiro ieviešanas ātrās aprites precēm. "Tas mazinātu izmaksas, kas saistītas ar pāreju uz eiro, - paralēla cenu norādīšana tirdzniecības nozarei izmaksā vismaz 60 000 latu dienā. Mūsuprāt, 2014.gada jūnijā pircējam nebūs itin nekādas intereses, cik piena litrs vai maizes klaips maksātu santīmos. Drīzāk tas kaitinātu, jo uzsvērtu skaitlisko cenas pieaugumu," bažas pauž Danusēvičs.
Kā ziņots, Latvija saņēma apsveikumus par 28.jūnijā Eiropas Savienības (ES) Padomes sanāksmē vienprātīgi saņemto atbalstu eiro ieviešanai. Šis ir priekšpēdējais solis, lai Latvija 2014.gada 1.janvārī kļūtu par 18.eirozonas dalībvalsti.
Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās bankas 5.jūnijā publicētie konverģences ziņojumi bija Latvijai pozitīvi, apliecinot, ka valsts izpilda visus kritērijus, lai ieviestu eiro. Tagad Briselē Latvija saņēmusi ES augstākā politiskā līmeņa atbalstu eiro ieviešanai. No 1.jūlija līdz 4.jūlijam Strasbūrā Eiropas Parlamenta plenārsesijā tiks apstiprināta rezolūcija par eiro ieviešanu Latvijā. Punktu Latvijas ceļam uz eirozonu 9.jūlijā Briselē pieliks ES finanšu ministru padome, pieņemot formālu lēmumu par eiro ieviešanu mūsu valstī 2014.gada janvārī.