"Kad mēs noklausījāmies presē šo ziņu, tad mums radās iespaids, ka pašvaldības tiešām ir pieļāvušas ārkārtīgi lielus, nozīmīgus pārkāpumus un ka mums tagad droši vien būs jāiedarbina stingrākie pārraudzības instrumenti, kas, piemēram, ir priekšsēdētāja atstādināšana," trešdien intervijā Latvijas Radio pastāstīja Raugze.
Tomēr, pēc rūpīgas iepazīšanās ar ziņojumu, atbildīgā ministrija secinājusi, ka pārkāpumi nebūt nav tik lieli kā iztēlots.
"Kad mēs palasījām un rūpīgi iepazināmies ar šiem Valsts kontroles revīzijas ziņojumiem, jāsaka, ka mēs neieraudzījām tur nevienu pamatojumu par melnajām kasēm, tas bija diemžēl tikai un vienīgi tāds izgājiens sabiedriskajā telpā. Pašvaldību reputācija tika līdz ar to diezgan būtiski grauta, jo tas, ko jūs varat īzlasīt pašos VK ziņojumos - tikai un vienīgi konstatējumi par grāmatvediska rakstura pārkāpumiem, kurus pašvaldības atzīst un ir gatavas novērst. Mēs šeit runājam par grāmatvedības uzskaites neprecizitātēm," uzsvēra ierēdne.
Viņa arī piebilda - ja tiek konstatēta pašvaldības finanšu līdzekļu izsšķērdēšana, VARAM pienākums ir vērsties tiesībsargājošajās iestādēs, jo ministrija tikai seko līdzi tam, ko dara pašvaldības.
Jau vēstīts, ka šā gada rudenī Valsts kontrole nāca klajā ar paziņojumu, ka vairākās pašvaldībās konstatējusi tā dēvētās melnās kases un nelietderīgus tēriņus. Tā, piemēram, Līgatnes pašvaldība publiskos līdzekļus tērējusi, piemēram, šovam Samantas Sex Songs un striptīza dejotājiem.