Šis statuss nozīmē, ka ēkas apsaimniekotājs nav nodrošinājis būves fasāžu un citu ārējo konstrukciju savlaicīgu atjaunošanu un krāsošanu atbilstoši būves arhitektoniskajam stilam un apkārt esošajai pilsētvides ainavai, pieļāvis apdares materiālu plaisāšanu, nodrupšanu, koroziju, satrupēšanu un eroziju, kā arī nav likvidējis ēkas konstrukcijās vai uz arhitektoniskajiem elementiem augošus krūmus, kokus vai sūnas.
Kā komisiju informēja CSDD valdes loceklis Aivars Aksenoks, ēkas atjaunošanā investēts netiek, jo kopš 2016. gada to vairākkārt mēģināts atsavināt, pārdodot izsolē. Taču līdz šim visas izsoles bijušas neveiksmīgas, tostarp, arī pēdējā izsole jūlijā, kad ēku mēģināts pārdot jau par pazeminātu cenu. Turklāt, ēkas pārdošanu apgrūtinot arī tas, ka tā ir kultūras piemineklis.
Pēc Aksenoka paustā, nākamais solis no CSDD puses būs rīkot izsoli ar lejupejošu soli, kas dod cerību, ka ēku kāds tomēr iegādāsies. Ja arī šoreiz izsole būs neveiksmīga, CSDD vienalga neplāno namu pilnīgi rekonstruēt, bet gan ar speciālistu palīdzību sakārtot to vismaz vizuāli. Patlaban ēkas tehniskais stāvoklis ir apmierinošs un tai ir uzstādīta arī signalizācija. Pēdējā izsolē ēkas vērtība bija noteikta 298 000 eiro.
Kā informēja Aksenoks, savulaik īpašums iegādāts, jo, to rekonstruējot, bija plānots paplašināt CSDD teritoriju, taču pirms diviem gadiem direkcija pārcēlās uz jaunām telpām Bauskas ielā un tagad Miera ielas nams CSDD vairs nav vajadzīgs.
Vidi degradējošo būvju komisijas ieskatā, nama fasādi "sapucēt" nepieciešams tieši pirms izsoles nevis pēc, jo tas ievērojami varētu palielināt gan pircēju interesi, gan nama vērtību. Ja fasādes sakārtošana līdz šī gada beigām netiks īstenota, īpašumam tiks piemērota paaugstinātā nodokļu likme 3% apmērā.
Cūcīga attieksme
Kulistānas dimants
Attieksmes maiņa